Na co si musíte dávat pozor, pokud chcete opravdu odolnou terasu?

Přesně v tuto chvíli si mnoho zručných šikulů začíná stavět terasu svépomocí. Takový projekt nemusí být nic náročného. Málokdo si však uvědomuje, jak extrémně důležitá je dlouhodobá péče o takovou konstrukci. Díky několika jednoduchým krokům prodloužíte životnost svého přístřešku klidně o desítky let. Jak na to?

Spousta nebezpečných vlivů

Alfou i omegou úspěchu je samozřejmě volba vhodného dřeva. Mezi nejčastější možnosti patří terasová prkna a saunové palubky buď z klasického českého smrku, nebo z oblíbeného sibiřského modřínu.

Zatímco smrkové palubky jsou levnější a lépe se zpracovávají, na druhou stranu jsou mnohem citlivější. Oproti sibiřskému modřínu (ten patří mezi nejhustší jehličnany na celém světě) mají mnohem nižší odolnost proti zatížení, vlhkosti, dřevokaznému hmyzu, plísním, a dokonce i UV záření.

Ať už se však rozhodnete pro dřevěné terasy, dřevěné podlahy a další konstrukce z libovolného materiálu, musíte myslet na pravidelnou a poctivou péči.

Smrkové dřevo byste měli alespoň jednou ročně pořádně přetřít ochranným lakem. Ten odpuzuje parazity, vlhkost, houby, plísně a chrání materiál před UV zářením. Dobrým příkladem je třeba Osmo terasový olej. Tvrdší dřeviny (například sibiřský modřín) stačí natřít jednou za dva roky.

Stejně tak nezapomínejte ani na pravidelnou obchůzku všech zákoutí své konstrukce. Pouhý pohled totiž dokáže odhalit řadu vznikajících problémů. Poté můžete ihned zareagovat a zachránit výsledek své práce.

Opravdu účinné oleje

Samozřejmě nestačí koupit jen tak ledajaký olej. Chcete-li mít klid, rozhodně si objednávejte pouze certifikované a ověřené produkty. Mrkněte se například na Osmo top olej. Dočkáte se účinného pomocníka, který obsahuje přírodní oleje a konzervační vosky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články