Tipy a rady, jak si vybrat zahradní nábytek

Sluníčko už začíná vystrkovat své paprsky a my na zahradě trávíme stále více času. Kromě toho, že oprašujeme gril po dlouhé zimě a pomalu zahajujeme příjemnou grilovací sezonu, také vytahujeme z kůlny zahradní nábytek, která nám během zimy bohužel nemohl sloužit. Mnozí však zjistí, že jejich zahradní nábytek není zrovna v nejlepším stavu, proto začnou zvažovat jeho nahrazení novým kusem. Pojďme si prozradit, jak tohoto neživého nového venkovního společníka vybrat.

Hledejte ideální velikost

Ještě předtím, než se rozhodnete zahradní nábytek koupit, je důležité, abyste si ujasnili, jak velký ho potřebujete mít. Jste velkou rozrostlou rodinou nebo naopak jste jen dva mladí lidé, kteří ještě nechtějí zakládat rodinu? Přesně tyto skutečnosti je třeba brát při výběru ideálního nábytku roli.

Pamatujte na to, že by vám zahradní nábytek měl sloužit minimálně celou sezonu a se vší pravděpodobností i tu příští.

V jakém stylu chcete, aby se set nesl?

Většina lidí se naučila, že v mnoha případech se design klade až na poslední místo. Při výběru zahradního nábytku se však odborníci shodují v tom, že barva a styl nemá být tím posledním rozhodujícím faktorem. Od těchto dvou kritérií se totiž bude odvíjet to, z jakého materiálu bude set vyroben.

V současné době existuje mnoho stylů nábytku. Pokud preferujete moderní sestavu, pak vaše pozornost bude směřovat k nábytku z umělého ratanu. Jestliže preferujete tradiční vzhled, vaší jasnou volbou budou pivní sety a sestavy z masivu.

Co nemá hrát zásadní roli, je cena

Naopak cena by neměla být tolik rozhodující. Je samozřejmě dobré mít stanovený rozpočet, díky kterému se nestane, že byste zkrachovali koupí jednoho kusu nábytku, na druhou stranu bývá cena někdy až příliš omezující, což vás vede ke koupi nekvalitního kusu nábytku.

Podobné články