Mějte svůj pozemek pod kontrolou

Hlídat si svůj pozemek před vetřelci a zloději, nebo sledovat lesní zvěř při jejím pohybu i v noci můžete pomocí malých přístrojů zvaných fotopasti.

Právě v účelu, pro který jsou používány, je jejich hlavní rozdíl. Fotopast pro myslivce určená ke sledování zvěře vydává nepatrný záblesk a zvuk, který však zvěř nevyplaší. Ovšem tento přístroj nelze použít na ochranu majetku, jelikož i sebemenší světelný či zvukový doprovod při pořízení snímku by zloděje upozornil. Ten by se pochopitelně snažil zbavit důkazu, takže by fotopast zničil nebo odcizil.

Rozdíl mezi fotopastmi

Fotopasti na ochranu majetku nemají žádné noční přisvícení, případně jen naprosto minimální. Pořízený snímek může sloužit jako nezvratný důkaz při usvědčování pachatele. Velice účelné jsou fotopasti, které mají zabudován GSM modul, který se ovšem může i dokoupit k již pořízené fotopasti. Díky tomuto chytrému zařízení můžete mít fotografii ihned k dispozici a zalarmovat policii nebo hlídací agenturu. Snímek zachycující zloděje při vloupání vám totiž GSM modul ihned pošle na váš mobilní telefon, nebo na vaši e-mailovou adresu. Tento úkon zajišťuje SIM karta vložená v přístroji, která fotografii pošle.

Fotopasti pro myslivce

Myslivci a lesníci mohou díky fotopasti sledovat pohyb zvěře. Tyto přístroje na rozdíl od fotopastí na ochranu majetku vydávají nepatrný noční přísvit, který však nevyplaší ani velmi plachá zvířata. Snímky pořízené těmito přístroji jsou i přes naprostou tmu mimořádně kvalitní.

Jak vybírat

Bohatá nabídka je zejména v eshopu e-fotopast.cz, který nabízí fotopasti značky Acorn a ScoutGuard nebo Keepguard. Zájemci preferující především kvalitu na úkor ceny si mohou vybírat z moderních fotopastí BUNATY nebo světoznámé značky BROWNING, kterou si oblíbili zejména myslivci a milovníci přírody pro pořizování unikátních snímků zvěře a ptactva. Tyto dvě značky svou úrovní a mimořádnou kvalitou již překonávají prvně jmenované fotopasti.

Podobné články