Břidlice dodá vaší zahradě i domu šmrnc. Stačí vědět, jak na ni

Břidlice je unikátní přírodní materiál, který stále častěji nachází využití v moderních domácnostech. Podívejte se, kde všude lze břidlici využít.

Funkční materiál s přírodním vzhledem

Chcete-li, aby vaše domácnost měla více unikátního vzhledu, ideálně využívajícího přírodní materiály, bude pro vás břidlice jasná volba. Břidlicové desky jsou oblíbeným stavebním prvkem, který své využití najde v interiéru i exteriéru. Nejčastěji desky z břidlice naleznete jako obklady koupelen, obývacích pokojů nebo předsíní. Kromě toho břidlice bude vhodnou volbou i pro podlahu. Dlažba z tohoto materiálu je totiž vysoce odolná a má barevnou stálost.

Méně známým faktem je, že břidlice v drcené formě se využívá i na střeše. Krytiny s povrchem z tohoto materiálu vděčí za svou odolnost právě nalisované vrstvě tohoto unikátního kamene.

Břidlice na ozdobu

Máte-li rádi spíše výraznější a veselejší barvy, i pro vás tu je řešení. Břidlicová deska totiž nemusí být pouze v šedé nebo černé barvě. Existuje několik druhů břidlic, z nichž některé mají i fialové nebo zelené odstíny.

S těmito barevnými provedeními si následně můžete vyhrát například u vás na zahradě. Vhodný nápad je břidlici rozdrcenou na menší kousky v silnější vrstvě nasypat podél záhonu nebo cesty a vytvořit tak afektivní oddělení od trávníku.

Břidlicové deskylze využít i kreativně. Stačí mít trochu fantazie a šikovné ruce. Díky jejich dokonalé rovinné štěpnosti získáváte desku, z které lze při troše fantazie vyrobit například stylové hodiny nebo jiné dekorativní předměty. Takovéto předměty je kožné zakoupit i v prodejně, nicméně větší radost budete mít, když si takovou ozdobu do interiéru vyrobíte sami.

Podobné články