Zařizujeme dětský pokoj

Rozhodli jste se pořídit svému potomkovi dětský pokoj, ale nevíte přesně, jak na to jít a čím začít? V tom případě jste tu správně, protože právě dnes se budeme věnovat zařizování dětského pokoje krok po kroku.

Vezmeme to hezky od podlahy

Základem každé místnosti je podlaha a na tu je obzvlášť v dětském pokoji třeba klást velký důraz. Děti mají tendenci hrát si právě na zemi, a proto důkladně vybírejte, jaký povrch pro své děti zvolíte. Nejvhodnější a také nejatraktivnější variantou bude bezesporu plovoucí podlaha. Ta je nejen odolná vůči poškození, ale především také snadná na údržbu. Doplnit byste ji měli dětskými koberci, které budou přímo vybízet ke hrám. Dalším velmi důležitým rozhodnutím, které budete muset učinit, je volba barevného odstínu okolních stěn. Ačkoliv často se rodiče přiklánějí ke dvou základním barvám a to podle pohlaví dítěte buď k modré nebo růžové barvě, skvěle v dětských pokojích vypadají i odstíny zelené a žluté. Klidně můžete vymalovat jen některou ze stěn a na zbytek použít některou z moderních nástěnných tapet s dětskými motivy. Od zvolené barvy se budou odvíjet i zbylé prvky dětského pokoje a to od závěsů až po povlečení na postel. Nemusíte se však striktně držet jedné barvy, ale naopak se nebojte pestrých kombinací, protože to je přesně to, co dělá dětské pokoje tak atraktivními. Důraz klaďte i na dostatek úložných prostorů, které každé dítě plně využije pro úschovu svých hraček a jiných drobností.

Na co si dát pozor

Při zařizování pokoje je třeba dodržovat určité standardy, abyste dosáhli toho, že se v něm vaše dítě bude cítit skutečně příjemně. Základem by tak měla být správná volba nábytku. Nebojte se dětem pořídit některý z moderních typů patrových postelí, které navíc poskytují dostatek úložného prostoru. Mnohdy bývají totiž doplněny o tolik oblíbené prolézačky, skluzavky a podobně. Pozor si však u každého kusu nábytku dejte na ostré hrany, které můžete opatřit dětskými zarážkami, abyste předešli případným nepříjemným úrazům. K těm může dojít i v případě, kdy nábytek špatně uzemníte a dítě na sebe tak může strhnout polici nebo skříň. S tím však většina výrobců dětského nábytku již počítá, a proto bývají jednotlivé prvky opatřeny úchyty pro připevnění za stěnu.

Zvláštní péči ale také věnujte důkladnému osvětlení. To by mělo pokrývat nejen celou hrací plochu pro děti, ale také stůl. K tomu bude lepší opatřit osvětlení zvlášť, stejně jako nad postel pro případ, že by si v ní vaše dítě četlo. Dětské pojistce se nevyhnete ani v případě oken. Obzvlášť pokud máte malé děti, je nesmírně důležité, aby byla chráněna před jakýmkoliv možným nebezpečím, které může v místnosti nastat. Věnujte mu proto dostatečnou péči a předcházejte takovým nehodám.

Podobné články