Stěhování do zahraničí

Chystáte se bydlet v zahraničí nebo se přesouvá sídlo vaší firmy za hranice? Pak vás čeká velice náročné stěhování, při kterém se bez specializované stěhovací firmy většinou neobejdete, tedy pokud se nebudete stěhovat pouze s jedním kufrem v ruce. Víte, jak vybrat správnou firmu pro stěhování do zahraničí? Zaměřte se zejména na jejich zkušenosti, praxi a ochotu respektovat vaše požadavky. A co vzít dále v potaz?

Poskytování komplexních služeb

Při výběru dbejte na to, co vám jednotlivé stěhovací firmy dokáží poskytnout. Běžnou součástí by mělo být poskytování komplexního stěhování, které umožní, že se nemusíte o nic starat, pokud nechcete. Dále poskytnutí demontáže nábytku, možnost likvidace odpadu či příležitost uskladnění věcí. Kvalitní stěhovací firmy poskytují i návštěvu technika přímo u vás a předběžnou kalkulaci zdarma. V neposlední řadě by měl být umístěn ceník poskytovaných služeb na webu, který by neměl obsahovat žádné skryté příplatky.

Poskytnutí rad při vyřizování papírů

Při stěhování do zahraničí vás často nemine vyplňování a zařizování papírů. V rámci EU se zařizování hodně zjednodušilo a odpadla řada formalit, avšak mimo EU tyto formality zůstaly. Nicméně není potřeba se ničeho obávat, zkušená stěhovací firma vám dokáže s papírováním poradit a dokonce je schopná vše vyřídit za vás.

Pojištění stěhovaných věcí je základ

Důležitým aspektem při jakémkoli stěhování je také to, zda firma poskytuje pojištění stěhovaných věcí proti poškození. I když poškození stěhovaných věcí při kvalitním zabalení většinou nehrozí, tak je dobré při výběru brát v potaz i pojištění odpovědnosti za škodu při stěhování.

Nezapomeňte řešit vše v předstihu

Stěhování do zahraničí není otázka dvou dnů, ale je to dlouhodobé plánování, takže nezapomeňte se na stěhovací firmu obrátit včas. Před stěhováním nezapomeňte také navštívit potřebné úřady, ukončit odběr elektřiny či plynu, ukončit nájemní smlouvu apod.

Podobné články