Jak zazimovat hliníkovou pergolu? Je to snadné

Zima je nebezpečná nejen pro živočichy a rostliny, ale i některé materiály a předměty. Výjimkou samozřejmě nejsou ani pergoly, které je potřeba zazimovat.

Hliníková pergola je sice bezúdržbová, i přesto byste ji měli věnovat trošku té pozornosti. Především před zimou, kdy může dojít k jejímu poškození vlivem nízkých teplot. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak vaši pergolu kvalitně zazimovat, aby se jí během studených měsíců nic nestalo.

Pozor dávejte na podlahu

Hliníkové pergoly jsou často kombinovány s dalšími materiály. Konstrukce je sice z hliníku, ale další části mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu, betonu nebo kamene. Jestliže je i vaše podlaha vyrobena z některého z výše uvedených materiálů, zpozorněte. V následujících řádcích vám totiž řekneme, jak byste měli vaši podlahu správně zazimovat.

Nejvíce práce bude samozřejmě čekat majitele dřevěných teras. Dřevo je totiž samo o sobě choulostivý materiál, který má sklony ke snadnějšímu poškození i při dobrém promoření a impregnaci. Právě tyto přípravky byste před zimou měli pečlivě obnovit. Při zapadání sněhem, vyšší vlhkosti a nižších teplotách tak zabráníte jeho praskání a při příchodu jara i snížíte pravděpodobnost vzniku plísní nebo růstu hub.

Jak na kámen nebo plast?

O něco jednodušší údržbu budou mít majitelé dřevoplastové podlahy. Hliníkové pergoly s dřevoplastovou podlahou stačí smést nečistoty koštětem a podlahu následně setřít vodou se saponátem. To samé platí pro betonové i kamenné podlahy. Tady si ale vystačíte pouze s vodou a hadicí. Povrch případně můžete pro lepší pocit i zamést.

Jestliže také chcete mít na zahradě kvalitní pergolu, omrkněte možnosti, které nabízí společnost Pergotec. Jedná se o spolehlivou firmu s dlouholetou tradicí, s jejíž pomocí dokážete vybudovat úžasnou pergolu i na vaší zahradě. Tak neváhejte a kontaktujte je i s vaším požadavkem, abyste si mohli ještě letos užívat krásného posezení.

Podobné články