K čemu je v zahradním jezírku dobrý kompresor?

Možná jste šťasnými majiteli zahradního koupacího jezírka a ptáte se, jak prostředí v něm ještě zlepšit, aby se vám v něm dobře koupalo. Anebo jste si vzali do hlavy, že se budete koupat společně s kapry, ale nevíte, jak do svého zahradního jezírka přivést dostatek kyslíku potřebného pro jejich život. Odpovědí na tyto otázky je kompresor. K čemu je dobrý v koupacím jezírku a co od něho můžete očekávat?

Jak funguje v zahradním jezírku kompresor?

Kompresor v zahradním jezírku slouží k dodávání kyslíku do vody. Toho se dosahuje tak, že se z atmosféry odebírá vzduch a pomocí trubek a vzduchových kamenů se tlačí pod hladinu. Bublinky kyslíku se pomocí kamenů udrží ve vodě po delší dobu. Čím více bublinek a čím jsou menší, tím více je voda okysličená. Při instalaci kompresoru do jezírka dejte pozor, abyste si nepoškodili fólii na jeho dně a stěnách. Oprava jezírkové fólie sice není neřešitelným problémem, ale je zbytečné přidělávat si potíže, které mít nemusíte.

Na co se zaměřit při výběru kompresoru pro jezírko?

Při výběru kompresoru je třeba myslet na jeho spotřebu energie. Vhodný kompresor je takový, který nezničí váš rodinný rozpočet. Vyberte si kompresor, který je určen přímo do zahradního jezírka a který má výkon odpovídající velikosti vašeho jezírka. Mějte také na paměti, že kompresor bude muset běžet nepřetržitě, takže si vyberte takový, který je odolný a nepřehřívá se. Malý vzduchový kompresor ve velkém jezírku nebude mít příliš velký efekt. Naproti tomu, pokud kompresor trochu předimenzujete, na škodu věci to rozhodně nebude.

Jaké jsou výhody použití kompresoru v zahradním jezírku?

Použití kompresoru v zahradním jezírku má mnoho výhod. Nejzřejmější výhodou je, že dodává vodě kyslík, který je nezbytný pro ryby a další vodní živočichy žijící v jezírku. Bublinky vytvářené kompresorem také pomáhají provzdušňovat vodu, což zabraňuje stagnaci vody a udržuje ji čistou. Kromě toho si díky kompresoru můžete v jezírku užít i příjemnou masáž. A nejen vy, ale také živočichové, kteří v něm pobývají. Už jste někdy viděli rybu ochomýtat se v blízkosti kompresoru? Možná jen lapala po čerstvém kyslíku, ale možná si užívala úplně něco jiného. Příjemnou masáž.

Podobné články