Nepojištěný rodinný dům je risk, nejen podle odborníků

Mít něco opravdu cenného a nijak si to nechránit? Samozřejmě, řeč je právě o rodinném domku, který ještě nemá sjednanou odpovídající pojistnou smlouvu – a tedy je vystaven rizikům od požáru po vloupání, povodeň a třeba i zabouchnutí klíčů bez sebemenší ochrany. Výdaje pak mohou v krajním případě činit i statisíce korun, přitom šlo všemu nepříjemnému předejít. Stačilo jen najít vhodnou pojišťovnu, která připraví komplexní nabídku přesně na míru potřebám klienta a ochrání kromě domu ještě další majetek…

Stačí vlastně jen pár základních údajů

V dnešní době je mimořádně důležité nic nepodcenit. Pojistit si rodinný dům je možné ještě ve fázi samotné výstavby, takže jistě není na co čekat. Stejně tak může být pod jednou smlouvou třeba i vybavení vaší kanceláře nebo rekreační nemovitost, kam jezdíte pravidelně třeba na víkendy a svátky. Stačí pouze uvést, kolik metrů čtverečních užitné plochy má nemovitost, jíž chcete zahrnout do konkrétní dohody.

Tedy jinak řečeno, velmi jednoduchá věc bez dalších příplatků a smlouvání, protože stačí počet čtverečních metrů vynásobit paušální částkou. V ceně je asistenční služba, která je k dispozici nepřetržitě – a kryté máte třeba i rozbití skla, bez ohledu na viníka, respektive příčinu. Pokud to bude nutné, nabízí se i zajištění náhradního ubytování, a to až na celý rok dopředu.

Krátká smlouva a možnost vyřízení online

Sjednání přes internet je velká výhoda. Budete si moci vše pečlivě promyslet a neodkliknete nic, s čím byste nesouhlasili – majetkové pojištění nemusíte vyřizovat na kamenných pobočkách, vlastně by to dnes už byl spíše přežitek a ztráta času s podobným jednáním spojená by se jistě nevyplatila. Mimochodem, víte, jaký je konkrétní rozdíl v pojištění domácnosti a nemovitosti?

Podobné články