3 tipy, jak čistit lamelovou podlahu

Lamelová podlaha je krásná, ale také velice náročná na údržbu. V tomto článku vám proto přinášíme tři tipy, jak se o ni dobře postarat.

Leštiče podlah Karcher nebo parní čističe Karcher nejsou úplně ideální pro tento typ podlahy. Na co dalšího si tedy dát pozor při čištění laminátových podlah? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Snažte se je nezašpinit

Laminátové podlahy jsou krásné na pohled. Jak krásné jsou, tak snadno se ale poškodí. Jsou sice vyrobeny z robustního materiálu, potah a lesk ovšem může velice rychle utrpět škody. Proto si dávejte pozor na to, aby se na podlahu nedostaly žádné tvrdší nečistoty. Zajistěte u vstupních dveří čistící zóny, přes které kamínky, písek a další hrubé nečistoty neprojdou. Při přímém kontaktu s laminátem by totiž mohly napáchat pořádnou neplechu.

Vhodné čištění

Jestliže se vám ale kamínky do domu dostanou, nemusíte hned panikařit. Multifunkční vysavače Karcher vám pomohou se jich zbavit. Využijte vysavače Karcher k tomu, abyste zbavili vaši podlahu veškerých drobných nečistot. Jestliže vysavač nemáte, pak stačí smeták. Na mytí mokrým mopem nebo agresivním čistícím přípravkem v tomto případě úplně zapomeňte. Pro laminátové podlahy totiž není příliš vhodné, abyste je namáčeli. Všichni určitě víte, co se může stát s namočeným dřevem. A to byste u vaší podlahy rozhodně nechtěli.

Další rady

Pro čištění laminátových podlah rozhodně nepoužívejte agresivní chemii. Vyvarujte se také podlahovým voskům, prostředkům s abrazivními částicemi nebo politurám. Velmi odolné skvrny se totiž dají vyčistit i jiným způsobem. Jako zbraň proti nim můžete použít například menší množství lihu, acetonu nebo benzinu. Základní čištění pak provádějte důsledně, v případě potřeby i lehce navlhčeným mopem nebo hadrem. Takto navlhčený mop nebo hadr pak stírejte podélně po podlahových lamelách. Po utírání podlahu nechte důkladně vyschnout.

Podobné články