Nevíte si rady s výběrem podlahy? Udělejte si jasno raz dva

Volba správného podkladu pod naše nohy i nábytek je jednou z nejdůležitějších součástí pohodlného a úsporného bydlení. Jeho účelem je totiž nejen podpora kroků, ale zároveň se stará i o snížení účtů za energie, tlumí hluk a zvládá celou řadu dalších úkolů. Přesně proto je nutné dávat si pečlivý pozor. Co musíte vzít v potaz?

Rozdílné požadavky

Častým kamenem úrazu je shánění jakéhosi magického univerzálního řešení. Tento cíl je naprostý nesmysl, protože každý jednotlivý prostor klade na své okolí jiné podmínky. Příkladem je třeba předsíň, jež musí neustále odolávat velkému mechanickému zatížení, ale s vlhkostí se nikdy nesetká. Přesně proto jsou pro ni vhodné dřevěné podlahy, případně moderněji vypadající laminátové podlahy.

Milujete-li vzhled dřeva a chcete si jej dopřát i v koupelně, pak zvažte vinylové podlahy ve voděodolném provedení. Jedná se o perfektní imitaci přírodního materiálu, která s sebou přináší benefit v podobě odolnosti vůči vlhkosti i poškrábání.

Zaměřeno na pohodlí

Nyní se přesuneme do našich ložnic, stejně jako dětských i obývacích pokojů. V těchto prostorech je alfou i omegou hlavně pohodlí, teplo a měkký došlap. Perfektním řešením se stanou PVC podlahy a staré známé linoleum. Určitě si dané varianty nepleťte, jelikož jsou mezi nimi podstatné rozdíly.

První možnost je vhodná do místností s podlahovým vytápěním a velmi snadno se udržuje. Druhý materiál je o něco měkčí, přičemž se hodí citlivějším osobám díky svým antialergenním vlastnostem. V obou případech vás potěší nízká cena a snadná instalace.

Kvalita nadevše

Současný trh nabízí neuvěřitelné množství položek o různých vzhledech, tloušťkách, dekorech a samozřejmě i kvalitách. Na jednu stranu se tedy setkáte s ohromnou škálou zajímavých příležitostí, zatímco na stranu druhou lze velmi snadno naletět podvodníkům.

Jak jsme již zmínili na začátku tohoto článku, podlahové krytiny dokážou z dlouhodobého hlediska podstatně snížit výdaje za zimní vytápění i letní chlazení. V panelových domech oceníte i jejich tlumící vlastnosti, díky nimž nebudou sousedé pod vámi vědět o každém jednotlivém kroku. Zároveň ochráníte svůj majetek proti plísním, prudkým změnám teplot a vlhkostem. Nejen z těchto důvodů se musíte spolehnout jen na ověřené dodavatele se solidním zbožím.

V České republice patří mezi nejvyhlášenější obchodníky známá společnost Vesna. Ta se ve svém odvětví pohybuje už od roku 1994, přičemž v současnosti si drží pozici jedné z nejsilnějších firem. V jejím e-shopu naleznete stovky poctivých produktů za bezkonkurenční ceny. Stejně tak lze navštívit více jak padesát kamenných prodejen a prohlédnout si jednotlivé varianty na vlastní oči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články