Osvětlení v interiéru

Správně osvětlený interiér je základem spokojeného bydlení. Proto pokud právě zařizujete svůj byt nebo chystáte jeho rekonstrukci, nezapomeňte věnovat dostatek času i správnému rozvržení osvětlení. Dobře si rozvrhněte prostory, ve kterých budete potřebovat více světle a ty, ve kterých naopak uvítáte osvětlení pouze tlumené. To se vám bude jistě hodit například do ložnice. Tam postačí mírné osvětlení, avšak doplněné stolními lampami pro případ, že byste se chtěli před spaním chvilku číst.

Jak na osvětlení v dětském pokoji

I dětský pokoj si zaslouží velkou pozornost a správný výběr rozložení a velikosti světel. Zatímco celá místnost by měla jít snadno prosvítit hlavním stropním svítidlem, psací stůl pro vaše děti bude potřebovat osvětlení důkladnější. Pořiďte jim proto praktickou stolní lampu a případně i doplňkové osvětlení na stěnu. Pro malé děti by se vám mohlo hodit tlumené noční osvětlení pro jejich klidný spánek. To bývá nejčastěji v podobě dětských motivů jako je například měsíc, medvídek nebo sluníčko. Rozsvítit se většinou dají pouhým stiskem ruky, takže s jejich ovládáním si hravě poradí i vaše děti. Pro jejich obveselení můžete libovolně po stropě a stěnách rozmístit fosforové samolepky, pomocí kterých dětem vytvoříte dokonalou iluzi hvězdné oblohy, se kterou se jim bude jistě skvěle usínat.

Kvalitní osvětlení do každé místnosti

Ačkoliv v kuchyni se většinou pohybujete za denního světla, bez důkladného osvětlení se neobejdete ani zde. Moderní kuchyňské linky mají již zabudované praktické osvětlení, které prosvítí celou kuchyňskou plochu. Doplnit k nim pak už stačí jen stropní světlo, nejlépe umístěné rovnou nad středem jídelního stolu. Místností, kde však budete muset ohledně osvětlení udělat nejvíce zásahů, je domácí pracovna. Pokud ji máte, dohlédněte na to, aby byla vždy dobře prosvětlena. Pracovní stůl by měl mít vlastní stolní lamu a to nejlépe s ohýbacím krčkem, pomocí kterého si budete smět upravovat výšky osvětlení podle svých aktuálních potřeb. K zakoupení jsou i takzvaná dvojsvětla, která můžete natočit libovolně do místnosti. Nad pracovním stolem vám může ozdobu dělat nástěnné osvětlení. Ani stropní svítidlo by vaší pracovně nemělo chybět. Když pro změnu přejdete do koupelny, opět by zde mělo být jedno hlavní světlo a několik doplňkových, například nástěnných podél zrcadla. Atraktivně vypadají bodová světla, která v interiéru působí velmi luxusním dojmem. Obzvlášť záležet si dejte na obývacím pokoji, kam se nejčastěji vodí návštěvy. Pokud zde například máte i svůj čtecí koutek, nezapomeňte ani jej opatřit kvalitním osvětlením. Skvěle se v tomto případě bude hodit stojací lampa, která působí vám pomůže vykouzlit v interiéru útulnou atmosféru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články