Tipy na oživení dětského pokojíčku

To, co bude žádoucí nejen v dětských pokojích, ale i kuchyních či obývácích neurčují pouze interiéroví návrháři, ale i sami čtenáři magazínů o bydlení. Tedy alespoň v zahraničí to tak je. Přinášíme vám 6 trendů, které vzbudily lavinu zájmu a začaly se objevovat téměř ve všech dětských pokojích. Věříme, že z těchto šesti nápadů vás minimálně jeden zaujme natolik, že se pustíte do jeho realizace.

Cik cak vzory

Nejde o žádnou novinku, protože tento vzor zvaný cik cak se objevoval v dětských pokojích již před šesti lety. Ať už na zdech podobě maleb, tapet, ale i na kobercích, povlečení či záclonách. A jak už to bývá, móda v určitých intervalech rotuje, takže cik cak vzor hlásí bouřlivý návrat na scénu.

Fototapety

Fototapety s květinami do interiéru jsou dalším trhákem, který se hodí nejen do haly, obývací místnosti, ale i dětského pokoje obývaném něžnějším pohlavím. Kytky jak sami usoudíte, se hodí spíše pro holčičky. Fototapetu krásně doplní vhodné barvy textilií, nábytku a dalších dekorací.

Vlajková výzdoba a girlandy

Girlandy nejsou doménou pouze slavnostních příležitostí, ale výtečně dokážou ozdobit každý dětský pokoj. Patříte-li k těm zručnějším, můžete se je pokusit s dětmi vyrobit sami. V opačném případě se dají lehce koupit a nejde ani o finančně nákladnou záležitost.

Samolepky na zeď

Samolepky na zeď pro děti s krásnými motivy oživí každý dětský pokoj. Vybírat lze z mnoha různých motivů a vyberou si jak holčičky, tak páni kluci. Jejich aplikace je snadná a hlavně se dá lehce měnit, aniž byste poškodili zeď.

Papírové dekorace

Z papíru se dá vyrobit ledacos a patří sem i úžasné dekorace. Ať už zvířátka, kytky, lampiony. Opět zabodujete, pokud se s dětmi pustíte do výroby. Na youtube naleznete nespočet video návodů, jak takové papírové dekorace vyrobit.

Geometrické vzory

Tento trend rovněž není žádnou neznámou. Opět se vrací do módy a díky skvělé volbě svěžích barev takto ožije nejeden dětský pokojíček. S barevností to příliš nepřehánějte a ujistěte se, že vybrané barvy se nijak mezi sebou nebijí. Geometrické vzory perfektně doplní interiér zařízený v retro stylu.

 

Podobné články