Jak vypadají plachtové haly v praxi

Spousta laiků plachtové montované haly vnímá jako dočasné rychlé zastřešení. Rychle sestavené sice jsou, ale rozhodně nejsou určené pouze k přechodnému užití. Bez problémů mohou sloužit třeba deset let, konstrukce i plachta to vydrží.

Důkazem jsou montované haly firem Geosan Ostrava, Thimm Service v Chotětově, Vlamax Bystřice či slovenské Integry Automotive. Těm všem je dodávala česká společnost POLAK CZ.

Lehké trubky nepotřebují základy

Montované haly jsou jedním z nejrychlejších a nejlevnějších druhů zastřešení, navíc se dají opětovně rozložit a přemístit či rozšířit. Díky tomu jsou určené pro dočasné i trvalé použití, konstrukce i plachta jsou na to dimenzovány.

Základní konstrukci tvoří příhradové rámy z ocelových trubek zvoleného tvaru, které jsou pospojovány podélnými ztužidly. Spoje jsou plně demontovatelné. Ukotvení do země se řeší v závislosti na konkrétním případu, vhodné je osadit halu na trochu vyvýšenou plochu kvůli dešti, základy obvykle nejsou potřeba, postačí upevnění železnými trny.

Plachta má životnost 10 let

Opláštění představuje odolná technická textilie patřící do kategorie těžko hořlavých stavebních materiálů. Působením větru se neuvolňuje, i když je dobré ji jednou za cca dva roky utáhnout, aby byla pořádně napnutá.

Společnost POLAK CZ používá výhradně opláštění německého dodavatele HEYTEX s životností minimálně 10 let. Plachta nebledne a odolává i mechanickému prodření. Kdyby k němu přesto došlo, stačí díru opravit svárem, není potřeba kupovat celé nové opláštění.

Vybavíte si ji podle vašich představ

Montovaná hala lze využít jako hangár, jízdárna, sklad, garáž apod. Od toho se odvíjí také vybavení. Je možné instalovat osvětlení, odvětrávání, dálkově ovládaná vrata, seníky, tribuny, lambríny, … Jak vidíte, plachtové haly si v ničem nezadají se zděnými stavbami. Jen cenou a rychlostí výstavby je mnohonásobně překonávají.

Podobné články