Chraňte svá chodidla vhodně zvolenou obuví! A nejen je! 

Role správně zvolené obuvi je zřejmě důležitější, než se domníváte. Nošením nevhodných bot, ať již malých, velkých, těsných či z nevhodného materiálu, si dokonce můžete přivodit vážně zdravotní problémy. Nevěříte? Měli byste. 
O tom, co všechno může způsobit nevhodně zvolená obuv, by vám mohl vyprávět snad každý ortoped. Bolestí zad, kloubů a lýtkových svalů to začíná a vážnými problémy s páteří, vbočeným palcem či Achillovými šlachami to končí. Potíže se přitom dlouhou dobu neozývají. A když se ozvou, bohužel často bývá pozdě.

Věnujte svým chodidlům potřebnou péči

Nohy patří mezi nejvíce zatěžované orgány lidského těla. Vždyť nás celý život nosí a čím větší zátěž mají na svých bedrech (myšleno s nadsázkou), tím větší pozornost si zasluhují. Proto se o ně musíme náležitě starat. Dopřávejte jim pravidelné koupele, masáže, hýčkejte je ochrannými krémy a především je obouvejte do správé obuvi – ideálně zdravotní, byť je tento pojem poněkud zavádějící.

Santé zdravotní obuv

V očích laické veřejnosti pojem zdravotní obuv často obnáší obutí pro seniory a postižené. Tak tomu ale není. Například zdravotní obuv Santé zákazníkům nabízí i na pohled velmi zajímavé modely, jak pro mladou, tak i starší generaci. Ty navíc nejenom ulevují unaveným nohám, ale také jsou zárukou správného držení těla.

Ochranné zdravotní prostředky

Ovšem pozor, vaši pozornost si nezasluhují pouze chodidla! Stejně jako jim byste měli věnovat pozornost i ostatním částem našeho těla. Obzvláště pokud vykonáváte nějaké nebezpečné povolání, ve kterém je nebezpečí úrazu na denním pořádku, ať již se jedná o hasiče, pracovníky autolakoven či toxikologockých laboratoří. Ochranné pracovní prostředky jsou (v závislosti na vykonávaném povolání) k sehnání ve specializovaných kamenných obchodech či e-shopech.

Chraňte se!

Bohatý výběr speciálních kombinéz, helem, pracovních rukavic a ochranných štítů najdete například na e-shopu celar.cz (na internetu hledejte pod odkazem ochranné pracovní prostředky -celar.cz). Člověk je ve své podstatě velmi křehký tvor. Ona i malá tříska dokáže pěkně potrápit. Chraňte se proto, jak to jde. Zdraví totiž (a potažmo život) máme jen jedno (a jeden).

Podobné články