Zvolit přístřešek na auto nebo garáž?

Každý řidič chce pro své auto bezpečné parkování pod střechou. Nemáte-li zajištěno kryté stání a rozhodujete se, zda zvolit přístřešek na auto nebo garáž, zkusíme vám usnadnit rozhodování. Stále více klientů ale upřednostňuje před zděnou garáží přístřešky na auto a oslovuje výrobce dřevostaveb. Dřevo je totiž přírodní a naprosto nadčasový materiál.

Přístřešek na auto a jeho výhody

Přístřešek na auto má oproti zděné garáži jednu zásadní výhodu, je mnohem levnější. Cena průměrně velké garáže se pohybuje okolo 200 000 korun, přístřešek na auto pořídíte i od 40 000 korun. Přístřešky na auto jsou méně náročné také ze stavebního hlediska a většina z nich nevyžaduje stavební povolení. Jejich montáž je pak otázkou dní, někdy i hodin, oproti týdnům až měsícům v případě zděné garáže. Některé modely z hliníku díky jejich jednoduché konstrukci dokážete lehce smontovat také svépomocí. Většinou jsou pak i mobilní a snadno přístřešek přesunete. Dají se také použít i jako zahradní přístřešek.

Další využití přístřešku na auto

Pokud pod přístřeškem auto zrovna neparkujete, získáváte jedinečný prostor pro posezení s přáteli i rodinou třeba během zahradního grilování a rodinných oslav. Ochrání váš automobil před nepřízní počasí, ale dobře poslouží i jako náhrada za chybějící pergolu. Přístřešek na auto uspěje i po stránce designu, který je praktický a snadno přizpůsobitelný. Můžete volit barvu střešní krytiny i konstrukce, její rozměry, výšku, nebo velmi užitečné rozšíření bočním panelem. Kromě variant se samonosnou konstrukcí umístitelnou kamkoliv do prostoru, jsou také k dispozici přístřešky na auto určené ke zdi domu. Jako materiál lze zvolit kov nebo oblíbené dřevo a krytinu z tvrzeného skla, zvolit asfaltový šindel nebo třeba polykarbonát, který má dlouhou životnost, vysokou odolnost i estetický vzhled.

Garáž na auto a jeho výhody

Garáže jsou masivní, uzavřené a se zamykatelnými vraty. Poskytují vyšší bezpečí nejen pro samotný automobil, ale i pro ostatní uschované věci. Mohou sloužit i jako sklad. Můžete zvolit volně stojící garáž na jakémkoliv vhodném místě, nebo ji přistavět k domu. Většina garáží, které jsou přímo součástí domu, mají nad přístřeškem pro auto obrovskou výhodu. Odpadá přecházení od domu k přístřešku na auto a v případě nepříznivého počasí nezmoknete. Pohodlnější je i vykládání nákupu z auta, anebo přenášení kufrů potřebných na dovolenou. Stejně tak lze ale přistavět i přístřešek.

Další využití garáže na auto

Pokud se rozhodnete svůj automobil parkovat třeba jinde, taková garáž má další výhodu. V případě potřeby ji lze třeba přestavět na obytný prostor, získat tak pokoj pro hosty, hernu, pracovnu či letní zahradní posezení. Garáž má své velké výhody, ale její cena stále více odvádí mnoho lidí k přístřeškům na auta. Pokud i přes veškeré výhody přístřešku na auto preferujete garáž, nemusíte investovat velké sumy a spoustu vašeho času do její výstavby. Zkuste zvolit prefabrikované betonové či plachtové garáže, které jsou přece jenom cenově dostupnější, než je tradiční zděná stavba garáže. Lahodit vašemu oku bude ale asi více dřevěný přístřešek na auto. A cenová hladina je také příznivější.

Podobné články