Špatný tah komína? Pak potřebuje vyvložkovat

Pokud vám kominík nedávno čistil komín, ale přesto špatně táhne a zplodiny se vracejí zpět do místností vašeho domu, je možná na čase jeho rekonstrukce. Její součástí by mělo být také vložkování.

Kdy je potřeba provést vložkování?

Zejména starší komíny a spalinové cesty už nevyhovují moderní spotřebičům, které jsou na ně napojené. To má za následek, že komín špatně táhne a kouř se vrací do místnosti. Spotřebič má pak také menší účinnost.

Jedním z účinných opatření je právě výměna či instalace komínové vložky. Spalinové cesty pak budou lépe odvádět zplodiny, nebude se v nich udržovat vlhkost a budete na ně moci bez problémů napojit i nejmodernější spotřebiče.

Na práci si pozvěte zkušeného kominíka

K realizaci je vždy nutné si přizvat odborníka. Pro vložkování komínů v Plzni můžete zvolit firmu Zdeněk Hacaperka –Kominictví Plzeň. Jedná se o firmu s dlouholetou tradicí, která má bohaté zkušenosti s výstavbami, rekonstrukce, čištěním a revizemi komínů a spalinových cest.

Kominictví Zdeněk Hacaperka působí v Plzeňském a Karlovarském kraji. Je členem Společenstva kominíků ČR. Jedná se o dobrovolné sdružení kominíků, které slouží jako garant kvality. Její členové mají veškerá potřebná oprávnění a certifikáty k výkonu kominických činností, mezi něž se řadí právě i vložkování.

Kominík vám vždy doporučí vhodné řešení. Krom jiného i to, jaký typ vložky bude pro váš komín nejvhodnější, zda-li keramická či jiná varianta. Následně provede veškeré práce, včetně frézování a instalace samotných vložek. Jedná se o práci, která není nijak náročná z časového hlediska, u běžného rodinného domu se dá provést během jediného dne.

Díky vyvložkování bude váš komín fungovat opět tak, jak má. Zabráníte tak případnému zahoření či dalším potížím, které by vám v budoucnu mohly přidělat starosti a způsobit škodu na majetku.

Podobné články