Jakou zeleninu si můžete sami vypěstovat? A proč?

Také se vám zdá, že zelenina v obchodech není příliš zajímavá? A to jak s ohledem na vzhled, tak i chuť? Není proto nic jednoduššího, než si vypěstovat zeleninu na své zahrádce, ale třeba i na svém balkoně. Co doporučíme?

Nejenom klasické brambory

Brambory patří dlouhodobě mezi vyhledávanou možnost. To proto, že jsou na pěstování velmi jednoduché. Stačí je zasadit, hnojit a zalévat. Pokud chcete změnu, zkuste i zajímavé levné batáty. Ty se od brambor liší tím, že mají lehce červenější vzhled a také jsou na chuť sladší. Pokud jde o pěstování, je velmi podobné. Navíc oceníte jejich obsah, ze kterého musíme vypíchnout:

  • Vitamíny C, K a A
  • Minerály hořčík a draslík
  • Nízkou kalorickou hodnotu

Hitem jsou i rajčata a papriky

I toto je možnost, kterou můžete vypěstovat. A to jak na zahrádce, tak i na svém balkoně. Když jste hledali rady, jak na sázení batátů, jistě jste zjistili, že se dají pěstovat třeba i jednotlivě, v plastových kýblech, nebo jiných nádobách. A takto stejně je možné pěstovat i rajčata, nebo papriky. Obojí je nenáročná zelenina, kterou stačí zasadit, zalévat a hnojit. O všechno ostatní už se postará jenom teplo a také sluneční svit. A pokud se objeví škůdci, existuje řada produktů, které jsou na ně jako stvořené. A dokonce existují i takové, které jsou ekologické.

Nebojte se ani koření

Základem chuti by měly být takové ingredience, které jídlo zajímavě uživí. Tedy koření. Hitem se dnes stávají různé bylinky, které je možné pěstovat třeba i doma za oknem. Co to může být? Do popředí se dostává bazalka, rozmarýn, nebo tymián. Též jsou zajímavou volbou chilli papričky, které potěší každého milovníka pálivého. A pokud si troufáte, můžete zkusit i česnek. Zde ale připomeňme, že na jeho sázení je již pozdě. S tím budete muset začít až za několik měsíců. Na toto období však máte inspirace více než dost.

 

Podobné články