Klimatizace může nezvratně poškodit váš zrak

S ničím by se to nemělo přehánět. To samé platí i o klimatizování. Pokud totiž budete vnitřní prostory příliš klimatizovat, můžete si tím vážně poškodit zrak.

Během horkých měsíců je klimatizace něčím, co vám může doslova zachránit kůži. Udržuje totiž vzduch v optimální teplotě, aby vám uvnitř bylo dobře. Jenže i tento nástroj má negativní účinky. A jedním z nich může být i nenávratné poškození zraku.

Klimatizace může i škodit

Klimatizace do bytu Pardubice dokáže udržet teplotu v pokoji přesně takovou, jakou budete chtít. Pokud ale budete často přecházet mezi místnostmi o různých teplotách, budete na svůj imunitní systém vytvářet opravdu vysoký tlak. To je fakt, který asi každý z vás zná. Věděli jste ale, že klimatizace může způsobit i nezvratná poškození?

Při používání klimatizace do domu Pardubice tedy netrpí jen imunitní systém. Velká zátěž to je především pro vaše oči. Při dlouhodobém pobytu v klimatizovaném prostoru se totiž může dostavit syndrom suchého oka. Zejména při práci s počítačem pak může dojít ke zhoršení potíží, které později nebude možné vyléčit.

Nezvratné poškození očí

Syndrom suchého oka vzniká při dlouhém pobytu v klimatizovaném prostoru a při namáhavých činnostech (především dlouhodobé zírání do monitoru počítače). Tyto vlivy totiž způsobují osychání povrchu oka, především spojivky a rohovky. Náchylnější bývají především oči, které mají sníženou schopnost tvorby slz a zhoršenou kvalitu slzného filmu.

Jak tento problém poznáte? Prvním příznakem bývá pálení očí. Pacienti také často popisují pocit podobný písku v očích. Dochází též ke zvýšenému slzení, což je vzhledem k vysychání logický problém. U alergiků pak může dojít i ke zhoršení alergických projevů. Klimatizace Pardubice tedy používejte s rozumem. U počítače pak pobývejte jen nezbytně nutnou dobu a vždy nechte vaše oči odpočinout, aby se jejich funkčnost mohla obnovit.

Podobné články