Magická síla kamene oživí každý domov

Síla a energie, které vydávají kameny a výrobky z nich, mají nevyčerpatelnou hodnotu. A tak se stále častěji kamenné doplňky i celé plochy stávají stabilní součástí interiérů rodinných domů, bytů, ale i větších rezidencí a sídel. Své místo na slunci si kámen získává ve formě podlah, obložení, oblíbené jsou kamenné vany, umyvadla nebo vázy a další umělecké předměty. A nemusí se jednat jen o sochy a plastiky. Kámen zkrátka vytváří příjemnou atmosféru v jakékoliv podobě.

Kamenné podlahy a dlažby přetrvají navěky

Kamenná dlažba má nadčasové kouzlo, které jednak vydrží věky, ale zároveň nás bude neustále překvapovat. Jednotlivé dlažební kameny jsou samy o sobě unikátem a v dokonalé mozaice tvoří jedinečné umělecké dílo. Nezpochybnitelnými pozitivy kamenné dlažby jsou mrazuvzdornost a nesmírná odolnost. Položením podlahy z kamene si pojistíte její nesmrtelnost. Na výběr jsou kamenné dlažby vhodné do interiéru, jako je například žulová dlažba, podlaha z černé žuly, z kvarcitu, travertinu nebo vápenec s fosilními schránkami zkamenělých živočichů. Granit, břidlice, mramor, i to jsou materiály vhodné pro exkluzivní interiérové podlahy. Venkovní dlažbu si můžete zvolit například z vápence, čediče, křemence a dalších typů kamene, jež vás nikdy nebude studit. Kvalitní opracovaní a odborná pokládka vytvoří z vašich podlah i cest unikátní artefakty.

Obkladový kámen pro vnitřní i vnější instalace

Pro zajímavé obložení zdí a překlady se dá využít rovněž obkladový kámen. Jeho využití je nekonečné. Nemusí se z něj stavět celé zdi, stačí jej využít pro překlady, výklenky, schody nebo krby. Využití kamene pro obklady je širokospektré. Díky odolnosti materiálu může být používán na venkovních plochách, kde je vystaven různým povětrnostním vlivům, i uvnitř obydlí, kde naopak může být vlhko, žár i sucho. Pro snadnou aplikaci jsou oblíbené obkladové pásky na fasádu se zámkem, například z odolného travertinu nebo působivé břidlice, jimiž se dá obsáhnout větší plocha.

Kamenné vany a umyvadla pasují do moderního interiéru

Kámen se může stát podstatným stavebním nebo okrasným pilířem vašeho domova. A tak si do koupelny můžete vybrat atypické kamenné vany nebo umyvadla krémového, hnědého nebo žlutého travertinu, krémové anebo černé žuly, či dokonce z kombinace onyxu a jaspisu. Kamenná umyvadla z e-shopu kamen-donat.cz jsou aktuálně prodávána s až 30procentní slevou, a tak se dají kulatá nebo hranatá umyvadla z mramoru, onyxu nebo žuly pořídit za skoro symbolické částky. Kamenné doplňky v koupelně se stanou středobodem každého obydlí.

Podobné články