V současné době existují dva druhy svářečských helem, a to pasivní a samostmívací. Pokud se svařování věnujete opravdu jen výjimečně, zřejmě si vystačíte s pasivní variantou. V opačném případě byste se měli poohlédnout po samostmívacím modelu, protože vám usnadní spoustu práce a ušetří i čas.
Pasivní svářečská kukla filtruje ultrafialové a infračervené světlo pomocí trvale zabarveného pevného stínítka. V okamžiku, kdy nesvařujete, musíte si přilbu sundat, abyste se podívali na svár. U samostmívací kukly vám neustálé sundávání a nasazování odpadá, protože se sklo při svařování automaticky ztmaví a naopak.
Zvolte správnou reakční dobu displeje
Ultrafialové a infračervené záření mohou poškodit zrak. Právě proto je důležité zaměřit se na dobu, za kterou se dokáže displej ztmavit, přičemž každá kvalitní přilba ztmavne během několika málo milisekund. Oko nestihne ještě ani zaregistrovat světlo z oblouku. Jestliže svařujete jen zřídkakdy, vystačíte si s levnější kuklou. V případě, že trávíte svařováním polovinu dne, investujte do kvalitní přilby s rychlou reakční dobou.
Všímejte si počtu snímačů
Svářecí kukly jsou k dispozici s různými velikostmi displejů. Pantermax nabízí u varianty PANTER menší krycí displej než u modelu PREDATOR. Záleží tedy na tom, jaké provedení se vám nejvíce zamlouvá. Větší velikost displeje má určité výhody, například máte lepší periferní vidění.
Levné samostmívací kukly mají pouze jeden či dva senzory. Ideální však je, aby měla přilba čtyři senzory. Obecně to znamená, že čím více senzorů má, tím je pokrytí větší. Displej je schopen rychleji reagovat na záblesk.
Ať už je ve vašem hledáčku invertorová svářečka, nebo samostmívací kukla, podívejte se do nabídky internetového obchodu Pantermax.cz. Budete nadmíru spokojení s pestrostí portfolia i cenovou politikou.