Chcete ušetřit na pergole? Poradíme, jaký materiál zvolit

Volba materiálu je při stavbě levné pergoly naprosto klíčová. Právě materiál totiž určí, jak dobře a jak dlouho vám bude pergola sloužit.

Levné pergoly mohou být i kvalitní. Musíte si ale dát práci nejen s výběrem materiálu, ale také s následnou stavbou. Nebo se raději vyplatí investovat do kvalitnějšího základu?

Dřevo je potřeba ošetřovat

Je potřeba si uvědomit jednu věc. To, že ušetříte při vstupní investici, totiž neznamená, že ušetříte v dlouhodobém horizontu. Některým materiálům totiž musíte věnovat mnohem větší a intenzivnější péči během pravidelné údržby, jiné jsou zase téměř bezúdržbové.

Všichni asi víte, jaké materiály máme na mysli. Levné pergoly se staví především ze dřeva, na čemž samozřejmě není nic špatného. I dřevěné pergoly vám totiž budou sloužit dlouhé roky, budete se ale o ně muset starat mnohem intenzivněji než o jiné (například kovové) materiály. Počítejte s tím, že dřevo je nejprve nutné napustit penetrací a natřít ochrannou lazurou. Tyto ochranné látky je poté potřeba pravidelně obnovovat, aby dřevo nezačalo hnít nebo prorůstat houbami.

Bezúdržbové materiály

Některé materiály jsou zase o něco dražší, ale v dlouhodobém horizontu ušetříte na jejich údržbě. Řeč je především o kovových materiálech, které s sebou přináší nejen maximální odolnost, ale také dlouhou životnost bez nutnosti pravidelné údržby. Tak například hliníkové nebo skleněné pergoly vydrží sloužit i desítky let bez toho, aniž byste je museli ošetřovat ochrannými lazurami nebo jinými roztoky. Dvojnásob to pak platí o plastu, který stačí jen čas od času otřít hadříkem a zbavit ho tak zaschlých nečistot.

Je tedy jen na vás, z jakého materiálu si necháte vaši pergolu postavit. Pergoly Praha od společnosti Pergotec vám totiž splní jakékoliv vaše přání. Stavba pergol v jejich režii je navíc ekonomická a zároveň velice kvalitní. Za pěknou pergolu tak ušetříte a ještě si budete moct užívat jejích služeb po dlouhá léta.

Podobné články