Poradíme vám, jak vybrat vhodnou elektrocentrálu

Elektrocentrála je technologické zařízení schopné přeměňovat různé druhy energií na elektrickou, přičemž k dostání je hned několik různých velikostí odlišujících se především kapacitou. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní model, je nezbytné zvážit několik důležitých aspektů. Elektrocentrála je záložní zdroj energie pro případ jakéhokoliv výpadku proudu.

Elektrocentrála s motorovým pohonem

Setkáte se hned s třemi druhy elektrocentrál, přičemž první možností je benzínová. Jedná se o malé a přenosné přístroje poháněné benzínem, což je ideální volbou například při kempování. Pokud však potřebujete vyšší výkon, poohlédněte se po naftové alternativě, která se chlubí i delší životností. Naftová elektrocentrála se využívá třeba i na staveništích nebo jako záložní zdroj.

Zapomenout nesmíme na plynové elektrocentrály, které se vyznačují čistším provozem a nižšími emisemi. Pokud byste chtěli ekologické elektrocentrály, potom byste měli sáhnout po solárních, větrných, respektive vodních.

Výhody a využití elektrocentrály

Slouží především jako spolehlivý záložní zdroj energie, který zajišťuje nepřetržitý přísun elektrické energiev případě jejího výpadku. Půjčovna elektrocentrál v Brně má zákazníky nejen z řad soukromých osob, ale i společností.

Elektrocentrála je nezbytná tam, kde není přístup k elektrické síti a je potřebné zajistit přísun energie, například v oblastech odlehlých, jako jsou horské chaty, kempy i staveniště. Existují i tiché elektrocentrály, jejichž hlučnost je maximálně 50 dB a při nočních provozech do 40 dB.

Elektrocentrálu dále použijete na zahradách bez přívodu elektrické energie, v domácnostech jako záložní zdroj, na kulturních i společenských akcích, na odlehlých místech či v terénu (například při práci v zemědělství).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články