Styly bydlení: který z nich si nejvíce oblíbíte?

Není nic krásnějšího než mít útulný domov, který si zařídíte v jednotném stylu. Jaké jsou ty nejčastější? Podívejte se s námi na jejich přehled. Najdete mezi nimi i svého favorita?

Industriální styl

Trend posledních let. Holé plochy, přiznané trámy i kabeláž, závěsná svítidla. Důležitá je prostornost a světelnost. V tomto stylu se přes obří okna používají jen jemné záclony, garnýže nemusí být vidět vůbec. Domov je jako hala, do které se někdo nastěhoval. Zde vždy najdete dostatek prostoru pro kreativní duše.

Skandinávský styl

Přírodní materiály zde hrají hlavní roli. Barvy zde také nebudou výrazné. Jelikož je interiér vybaven zejména přírodními materiály, objevuje se béžová, hnědá, nebo třeba šedá. Mentolová barva je snad jediný narušitel, ale v pastelovém odstínu. Dokonalý domov, nemyslíte?

Venkovský styl

Vítejte tam, kde je všeho dostatek. Interiér zachovává jednotnou čistou stylovou linii, přesto bude na co se koukat. Co byste řekli restaurovanému příborníku, nebo dostatku květin i pokojových rostlin? V tomto stylu si klidně můžete dovolit na stěny pověsit vintage nádoby, které se používaly před mnoha desítkami let.

Minimalismus

Pravý opak předchozího stylu. Zatímco budete rozjímat nad svým šálkem čaje nebo kávy, prostor vám nabídne dokonalé plátno pro vaše myšlenky. Na holých stěnách si můžete přemítat nad čímkoliv chcete – třeba nad podobou vaší další dovolené. Jako ozdoba se na zdi může objevit jedinečné umělecké dílo. Jeho autor? No přeci vy sami.

Vintage styl

Zde je styl dotažen k dokonalosti. Každý z předmětů zde má svůj jedinečný význam. Trvalo vám dlouho, než jste tuto kompozici doladili. Barvy, tvary, jednotlivé předměty – vše má své pevné místo v každé místnosti. Bude jí vévodit obří renovované zrcadlo, nebo třeba svítilna?

Provensálský styl

Právě jsme se ocitli v jižní Francii. Vše je krásně uklizené, zalité sluncem. Interiéru vévodí bílá barva, která je doplněna o pastelové odstíny fialové nebo světle modré barvy.

Který ze stylů je vašemu srdci nejbližší?

https://pixabay.com/cs/photos/k%c5%99eslo-gau%c4%8d-dekorace-pol%c5%a1t%c3%a1%c5%99-d%c3%a1rek-2608761/

Podobné články