Atraktivní domov pro vaše mazlíčky

Máte doma psa nebo kočku a rádi byste interiér zařídili tak, aby se v něm cítili co nejvíce jako doma? Pak stačí pořídit pár nezbytných doplňků pro spokojené soužití s domácími mazlíčky a máte vystaráno.

Co by rozhodně nemělo v domě se psem či kočkou chybět, je pelíšek. Ten vybírejte s ohledem na to, do jaké velikosti má vaše zvířátko dorůst. Pelíšek by měl být uložený na bezpečném místě a to tak, aby na něj nedopadaly přímé sluneční paprsky. Rozhodně by nemělo být na frekventovaném místě, kolem kterého se často chodí, ale naopak někde v ústraní, kde bude mít váš domácí mazlíček potřebný klid. Vyhněte se i uložení na místa, kde hrozí průvan, který by mohl způsobit nepříjemné prochladnutí. Snažte se zabránit dětem v tom, aby si hráli v oblasti zvířecího pelíšku. Ten musí mít jasně daná pravidla, na jejichž dodržování trvejte zcela nekompromisně. Zvíře by se v pelíšku mělo cítit bezpečně a nemělo by být rušeno dětmi. Ujistěte se také, že se dětské hračky nedostanou do

spárů psa či kočky a naopak. Hračky musíte mít řádně oddělené a to nejlépe v plastových boxech. Pokud letní dny trávíte na zahradě či terase, měl by i zde domácí mazlíček mít své místo, kam se může kdykoliv uchýlit. Opět by mělo být ve stínu a postačí klidně rozprostřená dečka. Většina psů si však nejspíš stejně lehne jen tak na trávník nebo na dlažbu, která je příjemně chladí. Obzvlášť v těchto horkých dnech proto nezapomínejte ani na dostatečný přísun tekutin. Misky z vodou byste měli mít jak doma, tak na zahradě. Vodu v nich měňte pravidelně a zajistěte, aby miska nikdy nebyla prázdná.

Stejně jako děti i zvířata si potřebují občas pohrát. Dobře to vědí i výrobci, a proto je na trhu k dostání nepřeberné množství hraček pro domácí mazlíčky. Začít můžete různými prolézačkami a tunely pro kočky. U psů jsou velmi oblíbené tenisové míčky, létající talíře a gumové pískající hračky. Poměrnou novinkou na trhu jsou i zvířecí hlavolamy, kdy můžete nenásilným způsobem trénovat mozek svého domácího mazlíčka, který za splněný úkol dostane z nitra hlavolamu pamlsek. Ten je totiž hlavním motivačním prostředkem pro výcvik.

Co se týče hygieny, můžete pořídit kočičí toaletu, pokud vaše kočka nemá přístup ven a tráví své dny společně s vámi doma v interiéru. Pokud naopak tráví část dne i venku, bude potřebovat stejně jako váš pes, ochranné prostředky proti klíšťatům a blechám. Ty lze zakoupit v několika formách, z nichž nejznámější a nejpoužívanější jsou speciální obojky nebo pipety.

Pokud chcete, aby se váš domácí mazlíček u vás cítil skvěle, snažte se mu prostředí vašeho domu alespoň částečně přizpůsobit. Malá otevírací dvířka ve vchodových dveřích budou například skvělým nápadem pro ty z vás, jejichž zvířata se rádi procházejí mezi domem  a zahradou.

Podobné články