Vyrobte si krásné dekorace ze sušených květin

Přejete si kytici, která nikdy nezvadne? Nemusíte sahat po umělých plastových kytkách, protože existují nádherné sušené květiny. Díky procesu sušení se zastaví ve své největší kráse a dělají radost mnohem déle v porovnání s běžnými řezanými květinami. Navíc z nich můžete vytvářet celou řadu efektivních dekorací k různým příležitostem. Kde sušené květiny pořídíte a co všechno z nich můžete vyrobit? To vám prozradí tento článek.

Nekonečné možnosti sušených květin

Každá sušená květina je něčím výjimečná a při vzájemné kombinaci mohou vytvořit hotové umělecké dílo. Na výběr je z různých barev, které jsou většinou přírodní, ale občas i lehce dobarvené pro větší kontrast. Kromě květů je možné do kytice či aranžmá umístit nejrůznější dekorace v podobě sušených plodů, větviček, okrasné trávy, krouceného ratanu a podobně. Jde o ideální možnost pro vytvoření efektního věnce či zajímavého dekorativního prvku na stěnu.

Kupte si, co se vám líbí

Pokud toužíte po objevování krás sušených květin, nemusíte si je sami sušit, ale stačí dobře nakoupit. Dopředu si udělejte představu o tom, co chcete vytvářet, a následně se podívejte, jaké jsou možnosti. Pro pravidelnou výrobu dekorací si nezapomeňte pořídit něco do zásoby, ať jste připraveni ve chvíli, kdy vás políbí tvořivá múza. Celou a velmi pestrou nabídku pro vaše tvoření najdete na internetové adrese: https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/

Nezapomeňte jednou za čas oprášit

Sušené květiny jsou nádherné a vydrží bez problémů několik let. Jediným neduhem se stává prach, který se na nich usazuje. Jednou za čas si proto vzpomeňte a jemně je oprašte. Navrátíte jim trochu barvy a odstraníte usazeniny. Při vystavení slunečnímu svitu za pár let začnete pozorovat i blednutí dříve jasných barev. Než se to však stane, pravděpodobně mnohem dříve celou dekoraci vyměníte za novou kvůli okoukání.

Podobné články