Osvědčené způsoby, jak se efektivně bránit proti graffiti

Boj s graffiti může na první pohled připomínat boj s větrnými mlýny. Tak se to přinejmenším zdá majitelům nemovitostí, kteří nevyužívají moderních technologií k tomu, aby se ubránili vzniku graffiti, nebo naopak odstranili nevzhledné malby, jež se ze dne na den objevily na jejich fasádě. Boj proti graffiti sestává ze dvou částí. Jak se tedy graffiti opravdu účinně bránit?

Před vznikem graffiti

Pravdou je, že prevence je nejlepší způsob, jak předejít vzniku graffiti. Nic totiž nedokáže sprejery otrávit tolik, jako když jejich dílo bude z povrchu neprodleně odstraněno. Velmi dobrou ochranu majetku zajistí antigraffiti nátěry. Jak funguje antigraffiti nátěr a jak se z něj graffiti následně odstraní?

Antigraffiti nátěry, které používají moderní nanotechnologii pocházející z Velké Británie, zaručují stálou barevnost fasády, neboť vzniklá ochranná vrstva je téměř neviditelná. Odpuzuje vodu, samozřejmě je však propustná pro vodní páry. Následné odstranění graffiti není nijak komplikované, zcela dostačující je obyčejná mýdlová voda, žádné další čističe a odstraňovače graffiti už nejsou potřebné.

Po vzniku graffiti

Při hledání způsobů, jak odstranit graffiti, možná narazíte na firmy, které nabízejí čištění posprejovaných ploch. Při využití jejich služeb je však nutno počítat s poměrně vysokou cenou, takže uvedení fasády do původního stavu se vám může značně prodražit.

Neméně účinné a zároveň méně nákladné řešení nabízí odstraňovač: graffiti díky němu zmizí beze stopy. Odstraňovač graffiti je možné použít i na citlivější povrchy (například na PVC, plexisklo apod.), pouze je důležité vybrat vhodný výrobek Graffiti Magic, který lze pořídit v e-shopu Envistore.cz.

Máte už zkušenosti s odstraňováním graffiti? Nebo se vám daří vzniku graffiti předcházet?

Podobné články