Jaký zvolit postup při malování bytu?

Nemáte-li dostatek zkušeností s tím, jak postupovat při malování bytu, rodinného domu či třeba chaty a chalupy, pak pozorně čtěte následující instrukce. Vyvarujete se tak zbytečnému stresu a časovým prodlevám.

Příprava je základem

Velmi důležitým bodem, který byste neměli podcenit, je příprava před malováním pokojů. Není dobré, pokud se rovnou vrhnete na váleček a začnete nanášet barvu na stěny, aniž byste před tím trochu upravili místnost.

V první řadě vystěhujte nábytek, pokud je to možné. Do jiné místnosti, na chodbu, případně třeba i ven na zahradu, jestliže to dovolí počasí. Ten nábytek, který je příliš těžký, případně je usazený napevno, důkladně přikryjte igelitem. Na okraje, které jsou v těsné blízkosti stěn, dejte silnou lepenku. Zamezíte tak nanášení barvy a budete díky tomu mít mnohem méně práce s úklidem. Olepte také zásuvky a vypínače.

V neposlední řadě zakryjte podlahu, a to buď silným igelitem, případně filcovými hadry. Pokud je na zemi umístěný koberec, je vždy lepší jej srolovat.

Průběh malování

Při samotném malování nejprve zasádrujte škvíry a praskliny. Pak pomocí malého štětce vymalujte rohy místností. Teprve poté můžete vzít do ruky váleček a udělat postupně strop a všechny stěny. Postup malování opakujte minimálně 2x.

Co dělat, kdy se nechcete do malování pouštět sami?

Jestliže si zrovna na malování bytu netroufnete sami, raději si pozvěte profesionály. Doporučit lze kupříkladu firmu AC Malířství – Malíři Plzeň. Tato firma má bohaté zkušenosti s malováním interiérů bytů a rodinných domů, ale i komerčních prostor a průmyslových hal.

Malování pokojů v Plzni dokáže zajistit včetně přípravných a úklidových prací. Záleží tak jen na vás, do jaké míry jejích služeb využijete. Zda pouze na samotnou malířskou činnost, nebo třeba i na zakrytí nábytku.

Úklid

Po malování samozřejmě musí následovat úklidové práce. I tehdy, když jste si dali práci se zakrýváním nábytku a země, nějaké ty kapky přeci jen vždy ukápnou. Proto nezbývá nic jiného, než vzít do ruky hadr s kýblem a vše důkladně očistit. Doporučuji také umýt okna, na nichž rovněž utkví drobné kapky od barvy.

Na odborníky z AC Malířství se můžete spolehnout. Jde o firmu, která využívá moderní a efektivní metody, díky nimž je malování pokojů rychlé a levné.

Podobné články