3 typy vjezdových bran, které musíte vyzkoušet

Vjezdová brána se postará o základní ochranu vašeho pozemku, stejně tak jako o jeho zvýraznění. Záleží ale na tom, v jakém provedení bránu pořídíte.

Dříve brány zpevňovaly obranu hradů a nedovolovali útočníkům, aby se jednoduše dostali dovnitř. Dnešní brány plní podobnou funkci, ovšem u nich více záleží na estetice a funkčnosti než na pevnosti. Pojďme se tedy podívat na to, jaké typy vjezdových bran můžete na trhu pořídit.

Posuvné brány

Robustní a naprosto bezpečné. V zimě s nimi nebudete mít žádné starosti, stejně tak na podzim. Jedná se zkrátka o dobrou možnost, pokud chcete mít bránu vyřešenou bez kompromisů. Nebudete muset neustále udržovat příjezdovou cestu, abyste se vůbec dostali ven. Vertikální křídla totiž kopírují tvar plotu a terénu. Za jakéhokoliv počasí je tedy snadno otevřete i zavřete. Výroba brántohoto typu se provádí především v kovovém zpracování.

Pojezdové brány

Samonosné pojezdové bránystále patří mezi oblíbené alternativy ke klasickým křídlovým branám. Posouvají se souběžně s plotem. Pokud tedy nemáte dostatek místa před nebo za plotem, jsou pro vás vhodnou volbou. Pojezdové brány navíc umožňují automatizaci. Pokud jsou tedy připojeny k elektrickému systémů, je možné je ovládat na dálku. Na podzim vás navíc neohrozí listí a v zimě si nebudete muset lámat hlavu se sněhem. Pojezdové brány jsou totiž vysazeny dostatečně vysoko nad nejvyšším bodem vozovky.

Křídlové brány

Křídlové brány se doporučují používat v případě, že nemáte dostatek místa na výše zmiňované. Jedná se o klasiku, která může mít jedno nebo dvě křídla. Ta jsou nesena na pantech. Jejich největší výhodou je jednoduchá stavební příprava a nízké náklady na pořízení. Cena se ale samozřejmě liší na základě toho, jaký materiál si vyberete. Zákazníci často sahají po dřevu, mezi oblíbené ovšem patří i kov nebo plast.

Podobné články