Nejdůležitější parametry pro výběr rozvaděčové skříně

Rozvaděčová skříň je jednou ze základních součástí domácích i průmyslových sítí, bez kterých by rozhodně nemohla fungovat síť v budovách tak, jak ji známe. Z toho důvodu tak standardně nenajdete opravdu žádnou síť, která by se bez rozvaděčové skříně mohla obejít.

Zároveň ale mohou být rozvaděčové skříně pochopitelně vyráběny v opravdu velkém množství rozdílných variant a mohou tak mít i odlišné vlastnosti. Dnes se podíváme na to, které vlastnosti pro vás mohou být ty nejdůležitější.

Velikost rozvaděčové skříně

Jednotlivé rozvaděčové skříně najdete ve standardizovaných, ale rozdílných velikostech. Důvodem je, že jedna skříň víceméně může fungovat pro celou nemovitost bez rozdílu počtu pater nebo místností. Někdy tak stačí i ta nejmenší a nejjednodušší jindy naopak rozvaděčové skříně dosahují opravdu zajímavých rozměrů. Pokud nemáte zkušenosti, tak vám zajisté dokáže pomoct odborná obsluha. Počítejte ale s tím, že je vždy lepší pořídit trochu větší skříň a mít v ní volné místo, než naopak při pozdějším rozšiřování sítě řešit, kam dostat nové okruhy.

Materiál, do kterého se vsazuje

Velice důležitou součástí specifikace některého rozvaděče může být také to, do jakého materiálu se instaluje. Na jedné straně je tomu tak díky tomu, že může být vybaven odlišnými úchyty a pomůckami. Naopak jindy zase elektrický rozvaděč na základě svého určení může počítat se zcela odlišnými požárními vyhláškami a specifikacemi, které je nutné pochopitelně u elektronické sítě vždy dodržovat do posledního detailu.

Nebojte se žádné standardizace

Kdykoliv budete kupovat opravdu kvalitní rozvaděče tak nemusíte mít sebemenší strach o to, jestli v rámci domácnosti nebude problém s konektivitou. Zcela naopak jsou rozváděče automaticky standardizovány a díky tomu tak mohou různí výrobci své komponenty kombinovat. Mohou ale vzniknout některé případy, kdy jsou třeba standardizovány rozměry a výkony komponentů, ale jejich uchycení pak může být specifické pro konkrétního výrobce. Z toho důvodu je tak lepší pro jistotu celou síť kompletovat od stejného výrobce, nebo těch, kteří vzájemnou kompatibilitu garantují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články