Bazénová technologie. To nejdůležitější pro čistou bazénovou vodu

Zvažujete vybudování bazénu u vás na zahradě nebo na terase a nechcete svůj volný čas trávit péčí o bazénovou vodu? Nebo jste provozovatelem veřejného bazénu, rádi byste měli neustále pod kontrolou čistotu bazénové vody, ale zároveň si přejete, aby byla obsluha co nejméně náročná, a pokud možno automatizovaná? V tomto článku si ujasníme, co všechno může automatizovaná bazénová technologie zvládnout, na co se při výběru zaměřit a jak snadno takovou technologii ovládat.

Bazénová technologie již při projektování bazénu

Ať už se jedná o malou vířivku pro domácí použití nebo velký bazén pro širokou veřejnost, na bazénovou technologii byste měli pamatovat již při samotném projektování konkrétního bazénu. Vy si musíte určit, zda budete pro desinfekci využívat chlorová činidla, aktivní kyslík nebo mořskou sůl. Podle toho potom vybíráte salinizační jednotku nebo příslušný dávkovací automat.

ASEKO, špička v oboru bazénových technologií

ASEKO vyvíjí a dodává na trh plně automatizované systémy s mořskou solí, aktivním kyslíkem i chlorovými činidly. Jejich systémy obsahují sondy k měření pH a sondy k měření redox potenciálu nebo koncentrace volného chloru. Na základě aktuálně naměřených hodnot je dávkována desinfekce, případně flokulant a algicid. Všechny hodnoty vidíte přehledně na displeji systému nebo můžete vše spravovat pomocí mobilní či webové aplikace. V aplikaci navíc máte k dispozici data za posledních 30 dní provozu. Péče o čistotu bazénové vody nebyla nikdy jednodušší. Spolehněte se i vy na špičkové automatizované systémy a užívejte si křišťálově čistou vodu bez starostí!

Podobné články