Nábytek vyrobený z palet

Každý chatař či chalupář si někdy nechal dovézt nějaké těžší zboží připevněné na přepravní paletě. Pokud se takových palet nashromáždí více, naskytne se otázka, co s nimi. Jedna varianta je použít palet po jejich rozebrání na topení. To je ovšem velká škoda, jelikož se palety mohou posloužit i jako zajímavý materiál pro výrobu zahradního, nebo i interiérového nábytku.

Vývoj

maxresdefaultZpočátku vznikla tato myšlenka v hlavách studentů a mladých lidí, kteří využívali palet jako východisko z nouze. Nedostatek peněz, chuť experimentovat a fantazie, to byly hlavní důvody vzniku nejrůznějšího nábytku z palet. Postupně se tento experiment stal módním a dokonce vyrobení nábytku z palet na zakázku může cenově převýšit i klasický nábytek. Ovšem díky nejrůznějším nápadům a návodům na internetu, si můžete nábytek z palet vyrobit i sami. Palety mohou znamenat i velkou výzvu, neboť na český trh putuje zboží z celého světa a mnohdy je připevněno k paletám z exotických druhů dřeva. V takovém případě může nábytek vypadat ještě mnohem atraktivněji.

Co lze z palet vyrobit

maxresdefault (1)Nabízejí se dvě možnosti. Buď můžete paletu použít v celku, nebo jako zdroj dřeva pro další úpravu. Jedinečné jsou například odkládací stolky do obytných místností. Stačí paletu přebrousit, povrch upravit lakováním, nátěrem či mořením, opatřit ji kolečky a můžete na nízký stolek pokládat dekorativní i užitné věci. Podobně mohou palety sloužit jako lavice či dokonce jako postel, když sešroubujete několik palet k sobě. Mezery v horní části můžete vyplnit deskami nebo latěmi z další rozebrané palety. Další variantou jsou různé nástěnné police a knihovny. Atraktivně působí například čela postelí, nebo obložení stěn či fasády domu.

Pokud se nechcete do takové práce pouštět, nebo je paleta příliš poškozená, můžete ji rozebrat a jednotlivé díly dřeva použít k výrobě čehokoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články