Biokosmetika: S bílým octem od Ekokočky si poradíte i s vodním kamenem

Úklid domácnosti je pravidelnou nutností, které se s chutí věnuje jen ten, jehož to baví. Pro ostatní je to nezbytnost, bez níž se ve svém obydlí neobejdou, nechtějí-li shnít ve špíně obklopeni nepořádkem a odpadky. Aby se vám uklízelo opravdu dobře, k tomu slouží různé čisticí prostředky, jež tuto činnost alespoň o něco zpříjemní. Dokážou rozpouštět nečistoty, tudíž se jich lehčeji zbavíte. Víte, na co lze používat bílý ocet?

Co je to bílý ocet

Bílý ocet je 10% kvasný lihový ocet vyrobený kvašením ředěného ethanolu. Má tedy o něco vyšší koncentraci než běžný ocet, který používáme v kuchyni. Na rozdíl od něho není na jeho dobarvení použitý karamel, a proto si zachovává čirou, bílou barvu. V domácnosti ho lze úspěšně využívat na čištění vodního kamene, k odstranění zápachu z ledničky či pračky, ke změkčení vody i k čištění odpadů.

Zpravidla se ředí v poměru 1 díl octa na 4 díly vody. Lze ho velmi dobře kombinovat s jedlou sodou. Dohromady totiž vytvoří účinný čistič, který využijete při údržbě koupelny, kuchyně i WC. Dokonce ho lze použít na hubení plevele na zahradě.

Proč vsadit při úklidu na bílý ocet

Kosmetika má v úklidu velice důležitou úlohu, protože pouze s čistou vodou byste toho uklidit moc nezvládli. Voda si poradí s méně odolnou nečistotou. Ale na vodní kámen je třeba použít už něco silnějšího. V současnosti se stále více lidí zajímá o ekologické čištění. I proto v nabídce drogerií přírodní čisticí prostředky lze v regálech najít.

Prodává je také kamenná prodejna a internetový obchod Ekokočka, která sídlí ve valašském městě Vsetíně. Krásná příroda se přímo snoubí s vizí tohoto obchodu, jenž chce zákazníkům poskytnout produkty ekologické, na přírodní bázi. Kromě bílého octa lze zde pořídit i jedlou sodu a kyselinu citronovou, jež by vám při úklidu domácnosti také neměly chybět.

Kosmetika na vlasy i pokožku

Kromě čisticích prostředků obsahuje sortiment Ekokočky také kosmetiku pro péči o vlasy a pleť. Vyberou si zde ženy i pánové a obchod nezapomíná ani na ty nejmenší. I když to máte do Vsetína daleko, tak prostřednictví internetového obchodu si u Ekokočky můžete zboží objednat a nechat poslat na adresu nebo na výdejní místo Zásilkovny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články