3 tipy, jak lépe zorganizovat vaši zahradu

Organizace na zahradě je stejně důležitá jako péče o její plody. V tomto článku vám ukážeme, jak zajistit lepší organizaci a jaké pomůcky při tom využít.

Zahrada nemusí mít jen tradiční podobu. Moderní doba totiž přináší celou řadu nevídaných možností, které můžete využít i vy. Přečtěte si tento článek. Možná vás v něm inspirujeme k vyzkoušení nových věcí.

Bednění – elegantní a praktické řešení

Jestliže chcete dokonale oddělit pěstování květin od zbytku zahrady, pak je bednění nezbytnou součástí. Je sice pracné na vytvoření, na druhou stranu si ale můžete sami určit jeho výšku a šířku. S trochou snahy navíc budete schopní vytvořit i něco, co vám dokonale nahradí závěsné háky na truhlíky. Případně vám udělá ještě více místa na zkrášlení zbytku vaší zahrady.

Travnaté pásy pro lepší ochranu

Travnaté pásy někomu mohou na první pohled připomínat záhonek nebo pole, opak je ale pravdou. Tímto způsobem totiž můžete efektivně pěstovat nejen květiny. Pásy navíc vytvoří přirozenou bariéry proti šíření plevelů. Ty nemají v již obsazeném prostoru kam expandovat, takže s nimi budete mít méně práce. Travnaté pásy tedy přináší nejen vítanou organizaci zahrady, ale také kvalitní ochranu před dotěrnými škůdci.

Truhlíky pomohou zorganizovat zahradu

Háky na zavěšení truhlíkůvám mohou získat spoustu místa pro další rozvoj vaší květinové kolonie. Když už máte na zahradě plno, okna taktéž zaplněná, přijdou závěsné háky na truhlíky opravdu vhod. I v případě, že máte na zahradě stále dostatek místa, jde o skvělé zpestření. Vytvořením květinových kolonií totiž lépe uspořádáte svoje rostliny. Ba co víc, každé rostlině v boxu můžete věnovat individuální péči, pohlídat si její dostatečné hnojení a optimální zálivku. Především se samozavlažovacími květináči to půjde opravdu jednoduše. S nimi si totiž ušetříte spoustu práce a starostí, protože nebudete muset zalévat tak často.

Podobné články