Jak se bránit slunečním paprskům?

V současné době vás to sice ještě netrápí, ale než se nadějeme, bude tady léto a s ním i spousta dlouhých slunečných dnů. V té chvíli začne být pro každého jedinou starostí to, jak se před slunečními paprsky účinně chránit. V dnešní době to naštěští není žádný problém. Na trhu najdete velké množství stínící techniky, a tak si snadno můžete vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Žaluzie, rolety a další

Mnoho lidí má za to, že čas klasických žaluzií již pominul. To zdaleka není pravda. Interiérové horizontální žaluzie stále patří mezi jedny z nejpoužívanějších stínících technik v domácnosti. Mají totiž výbornou schopnost odrážet světlo a teplo. Hliníkové lamely dokážou odrazit přebytečnou tepelnou energii, a tím zabraňují přehřívání v místnosti. Klasické žaluzie jsou také velmi jednoduché na obsluhu i údržbu. Pokud však toužíte po něčem zcela novém a neokoukaném, pořiďte si vertikální žaluzie. Jejich velkou výhodou je především to, že zastíní opravdu velkou plochu. Jelikož se vyrábějí v mnoha barevných a materiálových provedeních, určitě si mezi nimi vybere každý. Neslouží tak pouze ke stínění, ale také jako dekorace. Tím, jak skrz ně prochází světlo, dokážou vytvořit jedinečnou atmosféru. V poslední době však můžeme zaznamenat také návrat tradičních textilních rolet. Ty dnešní však nabízejí zájemcům mnohem větší výběr barev a vzorů. Pro vytvoření takzvaného black-out efektu se prodávají dvě rolety v jedné kazetě. Můžete si díky tomu zvolit intenzitu zatemnění.

Markýzy

Zatímco pro zastínění interiérů jsou vhodné všechny výše popsané techniky, pro vytvoření stinného místa na zahradě se skvěle hodí markýza či pergola. V současné době jejich obliba stále více roste. Výborně se totiž hodí pro zastínění venkovních teras u všech budov. Z vlastní zkušenosti určitě víte, jak je příjemné posedět si v létě na zahrádce kavárny či restaurace a nebýt oslepován slunečními paprsky.

Podobné články