Jak skladovat ořechy?

Ořechy všech druhů jsou dobré nejen samotné k jídlu či večernímu mlsání, ale také je můžete přidávat do nejrůznějších jídel, zejména do nejrůznějších buchet a dezertů. Máte doma velké množství ořechů a přemýšlíte, jak je uchovávat, aby vám vydržely a neztratily nic ze svých zdravých účinků? Uskladnit ořechy není vůbec problém, je jedno, zdali máte ořechy vlašské, lískové či jiný druh ořechů. Přinášíme vám krátký tip na skladování ořechů a pár dalších tipů, jak můžete ořechy skladovat.

Nechte proschnout

Ořechy, které máte, sesbírejte a jsou-li čerstvé, pak je nechejte proschnout. Nejlépe uděláte, když je necháte proschnout na slunci, pokud vám to počasí jen trošku dovolí. Poté, když skladujete vlašské ořechy, je zbavte skořápek a pořádně očistěte. Následně si vezměte vzduchotěsné sáčky a rozdělte ořechy do nich.

walnut-1213036_960_720

Uložení do mrazáku

Takto zpracované a rozdělené ořechy uložte do mrazáku. Při konstantní teplotě vydrží takto uchované v mrazáku až osm měsíců. Budete-li je potřebovat, stačí vytáhnout a rozmrazit. Budete-li je potřebovat namleté, nemusíte čekat, až se rozmrazí, můžete je pomlít hned. Vyloupané ořechy doporučujeme skladovat zamražené, jde o nejlepší způsob. Oddělte je od silně aromatických potravin. Co, ale dělat, když nemáte doma mrazák či jej máte velmi malý a ořechy se do něj již nevlezou? Pak je ve vzduchotěsných sáčcích můžete uchovávat v lednici a to až po dobu čtyř měsíců.

Tipy pro skladování:

  • Skladujte vlašské ořechy na místě temném a suchém. Olej v jádrech velmi snadno oxiduje
  • Ořechy, které jsou hořké, ztrácejí své léčebné schopnosti
  • Další ze způsobů uskladnění ořechů je v medu, kdy je poměr 1 : 1
  • Ořechy můžete také uskladnit oloupané, očištěné a v pečlivě zavřených sklenicích

Podobné články