Efektivní filtrace bazénu: Klíčové faktory pro optimální čištění vody

Správná filtrace je klíčová pro udržování čisté a zdravé vody ve vašem bazénu. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují efektivitu filtrace a kvalitu vody. Tento článek vám představí klíčové faktory, které byste měli zvážit pro dosažení optimálního čištění vody ve vašem zahradním bazénu.

Zvolte správně filtrační systém

Filtrační systém by měl odpovídat velikosti a typu vašeho bazénu. Při jeho výběru zohledněte velikost a typ vašeho bazénu, ale také kapacitu a typ filtru. Při výběru filtru do zahradních bazénů se můžete setkat prakticky se 2 typy filtrů: s pískovými a kartušovými. Každý z nich má svá pro a proti a hodí se pro jiný typ a velikost bazénu. Pokud si nedokážete vybrat, jaký typ filtru zvolit, spolehněte se na odborníky a nechte si poradit. Na filtrování vody v bazénu se zaměřuje například penepex.cz.

Doba a frekvence filtrace

Nastavení správné doby a frekvence filtrace je důležité pro udržení čistoty vody. Obvykle se doporučuje provádět filtraci bazénu minimálně 6-8 hodin denně. V období zvýšeného provozu nebo při větším znečištění může být nutné dobu filtrace prodloužit. Že tento stav nastal, poznáte podle toho, že se voda v bazénu začne rychleji kazit. Spouštěčem může být kromě zvýšeného provozu také vyšší venkovní teplota, která urychlí rozkladné procesy ve vodě. Dbejte na pravidelnost filtrace a nezapomínejte na kontrolu tlaku ve filtračním systému.

Bez chemie to nepůjde

Filtry do bazénů nejsou samospasným řešením. Kromě filtrace můžete využít i další metody čištění vody. První volbou bývá obvykle chemie (chlor, pH regulátory). Vyzkoušet můžete také ultrazvukové čištění, ionizaci vody apod. Zvažte tyto metody a zjistěte, zda jsou vhodné pro váš bazén.

Udržujte čisté okolí bazénu

Kromě filtrace je důležité udržovat čisté i okolí bazénu. Pravidelně odstraňujte listí, trávu a další nečistoty, které by mohly spadnout do vody. Používejte skimmrové koše, a případně síťky na odchyt nečistot. Zabraňte zanesení bazénové vody nečistotami z okolí. Pokud je to jen trochu možné, nainstalujte před vstup do bazénu sprchu, kterou si očistíte před vstupem do vody nohy. Vhodné je také molo okolo bazénu, na kterém se budete moci opalovat, ale také bude působit preventivně před zanesením nečistot.

Podobné články