Koberce a vliv na alergie

Sice se říká, že koberce jsou ideální podlahovou krytinou pro alergiky, ale i tohle tvrzení je docela relativní. Koberce zabraňují víření prachu, který tak nedráždí dýchací cesty alergiků či astmatiků, na druhou stranu se však prach usazuje v kobercových vláknech, kazí vzhled koberce a dopomáhá vytvářet vhodné prostředí pro další nezvané alergeny, jako jsou různé plísně či roztoči.

Zvýšenou pozornost je nutné věnovat čistotě koberců, i pokud doma chováte nejrůznější domácí mazlíčky, kteří mají rovněž velký podíl na znečišťování bytových textilií. Je však nutné bezpodmínečně podotknout, že pouhé vysávání koberců domácím vysavačem je pro zajištění dokonalé čistoty koberců nedostatečné. Můžete se snažit sebevíc a koberce vysávat třeba každý den, ale mnoho nečistot se usadí hluboko v kobercích a běžné vysavače jsou na jejich odstranění krátké.

Profesionální péče zajistí dokonale čisté koberce

Pro odstranění i těch nejodolnějších nečistot se velmi osvědčila metoda hloubkového čištění mokrou cestou, kdy je speciálním čisticím strojem, takzvaným extraktorem, vháněna čisticí směs do koberců či dalších textilií a po rozpuštění nečistot je směs odsána do sběrné nádoby daného stroje. Specialistou na tyto čisticí práce je i společnost Čištění koberců Praha, která používá výhradně prvotřídní extraktory značky Kärcher. Firma Čištění koberců Praha i její pobočka Čištění koberců Liberec pak používá i čisticí chemii od stejného výrobce. Tyto čisticí látky jsou velmi účinné a šetrné zároveň. Firma Čištění koberců Liberec nejenže provádí profesionální hloubkové čištění bytových textilií v domácnostech klientů, ale rovněž pronajímá čisticí stroje zákazníkům, aby si mohli své koberce, matrace či čalouněný nábytek vyčistit svépomocí.

Podobné články