Kolik vás bude stát stavba plotu? Cena mnohé nepotěší

Na stavbě plotu a brány můžete výrazně ušetřit, pokud si veškeré práce uděláte svépomocí. I tak ale budete muset zaplatit poměrně dost peněz jen za samotný materiál.

Výroba brán a plotů není příliš levnou záležitostí. Tedy alespoň pokud chcete opravdu kvalitní plot. Můžete si ho ovšem vytvořit svépomocí a ušetřit tak spoustu peněz za práci.

Jak na to?

Prací tedy sice ušetříte, ale bude vás to stát nějaký čas. Záleží ale jen na tom, jaký typ plotu si vlastně budete chtít postavit. Jestliže půjde o okrasný plot, pak počítejte s tím, že na něm budete pracovat i několik desítek hodin. Musíte totiž počítat nejen se samotnou montáží, ale také dalšími činnostmi.

Než vůbec začnete skládat samotný plot, budete muset položit základy. U jednoduchého drátěného plotu stačí zabetonovat tyče a na ty následně připevnit pletivo. U sofistikovanějších plotů ale budete muset vynaložit mnohem větší úsilí. Počítejte například s betonováním, lepením, přivařováním úchytů a dalšími pracemi s tím spojenými.

Kolik to bude stát?

Na kolik vás ale výroba brán a plotů vlastně vyjde. Jestliže si veškerou práci uděláte sami, pak se můžete dostat i pod 40 tisíc. Nejméně zaplatíte především za spojovací materiál , závěsy na branku, barvu nebo krytky. Další položky ovšem budou o něco dražší. Především brána a jednotlivé součásti pro složení plotu. Tady počítejte, že jen za materiál utratíte i více než 30 tisíc Kč.

Vzhledem k tomu, jaké je vlastně v dnešní době cena domu, je ale těch 40 tisíc za oplocení poměrně příznivá cena. Jak jsme ale řekli na samotném začátku, cenu oplocení si můžete ještě snížit. Stačí sáhnout po klasickém pletivu, které je poměrně levné. Budete se ale muset smířit s tím, že nevypadá tak krásně jako jiné materiály nebo ploty, s nimiž si dáte více záležet.

Podobné články