Lze piano přestěhovat svépomocí?

Stěhování piana i pianina je jednou z nejsložitějších stěhovacích disciplín. Je možné se o to pokusit svépomocí? Kolik ušetříte a kolik můžete ztratit?

Ať žije stěhování!

Každý, kdo se již někdy stěhoval, to moc dobře zná. Přípravy začínají několik měsíců předem. Zásobujeme se krabicemi, vyřizujeme si úřady i vypovězení smlouvy na dodávku energií i služeb. Stěhování se také zabývá profesionálním přemístěním nejen nábytku a osobních věcí, ale také elektroniky nebo velkých břemen. Stěhování piana je jednou z činností, kde je potřeba postupovat opravdu velmi důkladně.

Lze ušetřit a pustit se do toho svépomocí

Máte partu silných a soudržných kamarádů, kteří vám s přesunem piana ochotně pomohou? V tomto případě ušetříte zhruba tři tisíce korun, které byste zaplatili stěhovací firmě za přesun vašeho hudebního nástroje. Každá mince má ale vždy dvě strany. Zatímco profesionální firma disponuje hydraulikou a veškerým potřebným vybavením, parta kamarádů tyto prostředky nemá. Navíc je stěhovací firma plně pojištěna. Takže kdyby už se něco mělo stát, dostanete plnou částku. To u stěhování svépomocí samozřejmě neplatí.

Co budete pro stěhování potřebovat

Nejprve je potřeba zjistit, jakou cestou se s pianem vydáte. Bude potřeba zajišťovat dodatečné přístroje pro přesun, nebo si vystačíte s lidskou silou? Piano bude potřeba rozebrat a některé jeho části odejmout. Následně je na novém místě opět složíte.

Bezpečnost pro jednotlivé stavební prvky

Aby nedošlo k poškození jednotlivých prvků piana, bude potřeba je dokonale opatřit obalem. K tomuto účelu poslouží deky a potravinová folie. Následně se sice o něco ztíží manipulovatelnost s břemenem, bude ale zajištěna jeho ochrana proti podření.

Stěhování piana je velmi náročné a netrénovaný člověk si při této aktivitě může způsobit vážný úraz. Snažte se proto ke stěhovacím pracím přistupovat s maximální pokorou a úctou ke zdraví všech zúčastněných.

Podobné články