Markýzy zpříjemní váš pobyt na balkoně či terase

Rádi trávíte svůj volný čas na balkóně a terase, ale plné slunce vám tento pobyt znepříjemňuje? Skvělým řešením v tomto ohledu jsou markýzy, které se postarají o snížení intenzity slunečního svitu a zajistí příjemný stín. Díky markýzám si tak budete moci svůj pobyt na balkoně vychutnat bez jakéhokoliv omezení.

3 typy markýz

Pro stínění balkónů se nejvíce uplatní markýzy výsuvné, které se postarají o ideální stínění prostoru a zároveň zvelebí i balkón. Markýzy výsuvné dokáží poskytnout opravdu široký výsuv, takže se uplatní i pro zastínění velmi prostorných balkónů a jiných velkých prostorů. Markýza bude také ochráněna před nepřízní počasí, jelikož se zasune do boxu.

O zpříjemnění pobytu na terase či balkonu se skvěle postarají také markýzy výklopné. Kromě balkónů lze s nimi zastínit také okna a výlohy komerčních prostor.

Posledním typem jsou markýzy samostatně stojící, které se postarají o zastínění velkých ploch. Využití najdou zejména pro sezónní stínění terasy nebo zahrádek restaurací. Důležité je zajistit pro jejich instalaci rovný podklad.

Skvělý designový prvek

Markýzy se zároveň uplatní jako skvělý designový prvek jakéhokoliv prostoru, jelikož jsou vyráběny v široké škále barev. Patří tak mezi elegantní a vkusný doplněk balkónu, terasy či komerčního prostoru, jež bude skvěle ladit s domem či zahradou. Markýzy jsou navíc charakteristické snadným ovládáním a rychlou a jednoduchou instalací.  Díky čemuž jsou oblíbenou volbou majitelů nemovitostí či provozovatelů restaurací.

Kromě toho jde o velice účinný druh stínění, který dokáže zachytit velké množství sluneční energie. Díky tomu zabrání přehřívání prostoru i interiéru na místech, kam praží celý den slunce. Při posezení pod markýzou si navíc budete moci užívat čerstvého vzduchu.

S výběrem správného typu markýzy se můžete obrátit na společnost Svět stínění.

Podobné články