Nechte sadové úpravy na profesionálech

Větší pozemek, ať již kolem rodinného a bytového domu, ve veřejném prostoru, případně v blízkosti firemních prostor, je vždy náročný na návrh i následnou údržbu. Najměte si na to profesionály.

Na správném projektu záleží

Investovat do sadových úprav pozemků je poměrně drahá záležitost a chyby na začátku se projeví na celkové ceně realizace. Nevhodně promyšlená sadová úprava může vést k úhynu osázených rostlin, k příliš náročné údržbě a samozřejmě i k omezené využitelnosti těchto prostor. I na menších zahradách, kde se pouštíme do náročnějšího díla, jakým je například zahradní jezírko či střešní zahrada, bychom si měli přizvat vždy profesionály, kteří problematice rozumí, umí doporučit funkční materiály a navrhnou správné naprojektování.  Firma ARBOSERVIS, o které najdete informace na webových stránkách www.arboservis.eu, se zaměřuje na návrhy, projektování a realizaci zahrad, budování jezírek, sadové úpravy, veřejnou zeleň i střešní zahrady a další zahradnické práce.  Své služby poskytuje soukromníkům, obcím i firmám.

Realizace začíná terénními úpravami

Zejména u větších ploch, jakmile je rozhodnuto o tom, jak se má daná plocha využívat a jaké benefity má poskytovat svému majiteli a lidem, kteří budou plochu využívat, je důležité začít vždy s terénními úpravami. Už díky nim se plocha rozdělí na zóny, srovnají se plochy, nebo se naopak vytvoří terénní vlny. Ty mohou zastávat i funkci stínění, zajištění soukromí a dokonce odhlučnění. Ideální je provézt analýzu půdy, aby bylo možné plochu připravit k osázení správných rostlin, případně změnit půdní skladbu tak, aby vyhovovala záměru. V další fázi je vhodné naplánovat a zrealizovat architektonické prvky, které vytvoří oddechové zóny či přidají zahradě design. Často jde současně o funkční konstrukce, které umožní pěstovat například popínavé druhy rostlin. Finální fází je výsadba rostlin.

Sadové úpravy i péče o zeleň

ARBOSERVIS dělá sadové úpravy, realizuje parky i veřejnou zeleň, ale rovněž nabízí údržbu zeleně. Ta neobnáší jenom pravidelné sekání zahradních ploch. Důležité je nezanedbat řez rostlin, sezónní práce zejména při využívání trvalek i letniček v sadových úpravách, ošetřování stromů a keřů – a to opět sezónní, ale i v případě výskytu chorob a škůdců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články