Nevyhazujte kovy na skládku. Raději je prodejte!

Věděli jste, že váš kovový odpad, který vám leží na půdě nebo v garáži, může dále posloužit dobré věci a přispět jak ke zlevnění finálních kovových produktů, tak k ochraně životního prostředí? Nevyhazujte kovový odpad na skládku. Raději ho doručte do sběrny druhotných surovin, kde za něj dostanete zaplaceno!

Třídění a výkup kovů má v České republice dlouholetou tradici. Věděli jste, že díky recyklaci kovů šetříme životní prostředí a přispíváme také k tomu, aby finální kovové předměty byly levnější? Zpracování surového materiálu je totiž energeticky mnohem náročnější než zpracování recyklovaných kovů. A právě proto je díky recyklaci i dopad na životní prostředí mnohem menší.

Železo versus hliník

Předtím, než ponesete svůj kovový odpad do příslušné sběrny, roztřiďte železo od hliníku. Hliník bývá označen značkou ALU, která je umístěna v recyklačním trojúhelníku, železo pak FE. Železo je také přitahováno magnetem, hliník nikoliv.

Výkupní ceny

Pro konkrétní výkupní ceny kovů doporučujeme kontaktovat příslušnou sběrnu. Ceník železa se totiž zpravidla mění na základě konečných cen hutí a sléváren.

Za kovy už nedostanete hotovost

V roce 2014 policie ČR evidovala téměř 3 a půl tisíce trestných činů spojených s krádežemi kovů. Právě z tohoto důvodu již od roku 2015 nesmí sběrny platit za vykoupené kovy v hotovosti. V opačném případě by jim hrozila pokuta až do výše 1 milionu Kč.

TSR Czech Republic s.r.o.

Jednou z největších společností, která se zabývá výkupem i dalším zpracováním kovů, je TSR Czech Republic s.r.o. Pobočky společnosti najdete na mnoha místech po celé ČR. Pro barevné kovy ceník získáte na základě telefonické či e-mailové poptávky. Kromě barevných kovů a železa TSR Czech Republic s.r.o. vykupuje také papír.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články