Posuvné dveře mají více výhod než jen úsporu místa

Originally posted on Červenec 17, 2017 @ 12:08 pm

Jedním z aktuálních trendů moderního bydlení jsou posuvné dveře. Lidé si je chválí zejména proto, že dokáží ušetřit prostor, nicméně výhod je daleko více. Pokud si zařizujete nový domov, nebo rekonstruujete ten stávající, čtěte dál. Posuvné dveře by vás určitě měly zajímat.

Ve skutečnosti nejsou žádnou novinkou, do bytů se instalovaly už před mnoha a mnoha lety. Dříve se ovšem uplatňovaly spíš lamelové varianty, které se skládaly jako harmonika. Ty už se dnes příliš nepoužívají, jelikož jsou při otevírání a zavírání hlučné. Dnes se integrují posuvné dveře na stěnu, které se pohybují na mechanismu jezdce umístěného v drážce.

Nepotřebujete místo pro křídla dveří

Posuvné dveře si většina lidí kupuje do pokojů, kde by se otevírající křídlo dveří ukrojilo velký kus prostoru. Nutno ovšem podotknout, že dveře na stěnu zpravidla nelze použít do úplně malých místností, jako jsou WC nebo do koupelna, kde by dveře nebylo kam zasunovat.

Chcete-li dveře do pouzdra, je potřeba na ně myslet již při stavbě, pouzdro se totiž musí zabudovat do zdi. Variantu na stěně lze ale integrovat bez větších stavebních úprav i do již zařízeného interiéru.

Odsunutí je jednoduché a tiché

Otevřít posuvné dveře zvládne i dítě, které by ještě nedosáhlo na kliku. Stačí lehký tlak a dveře po kolejnicích odjedou. Hluku se bát nemusíte, pohyb po kolejnici je opravdu tichý. V případě, že nemáte pouzdro ve stěně, musíte pouze myslet na to, abyste těsně ke zdi nepostavili nic, co by bránilo pohybu dveří.

Variant jsou stovky

Posuvné dveře se vyrábí ze dřeva, z lamina nebo prosklené. Všechny vypadají parádně a je jen na vás, jaký design zvolíte do svého domova. Máte-li dům zařízený spíš přírodně, vyberte si dřevěné dveře. Pokud potřebujete prosvětlit místnost, pořiďte si skleněné. Aby do nich nikdo nevrážel, dají se ozdobit dekorativními samolepkami.

Další inspiraci nasbíráte přímo u odborníků na dveře na webu Grimax.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články