4 rady, jak na nízkonákladovou rekonstrukci bydlení

Dlouhé podzimní večery a předvánoční čas je mnohými z nás spojován s obdobím rekonstrukcí. Pouštíme se do malování, výměny oken anebo podlah, či měníme starý nábytek za nový. Také podle statistik je nejvíce rekonstrukcí bytů a domů realizováno právě během podzimních a jarních dnů.

Je to i váš případ? Jestliže zvažujete rekonstrukci, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které můžete vylepšení domu či bytu obětovat, jsou následující řádky určeny právě vám. Poradíme, jak na rekonstrukci ušetřit anebo ji realizovat i s omezeným rozpočtem.

Rada č. 1: Využijte akcí a slev

Mnoho prodejen s nábytkem i bytovými doplňky pořádá několikrát do roka sezónní akce a výprodeje, díky kterým můžete nakoupit zboží s výraznou slevou. Abyste nemuseli slevy fyzicky obcházet v jednotlivých prodejnách, naučte se listovat v akčních letácích, které najdete nejen ve schránce, ale také ve vašem internetovém prohlížeči anebo mobilu. Velkým nákupům a rekonstrukcím také nahrávají – u nás poměrně nové akce – v podobě Dne dopravy zdarma (letos připadá na 13. listopadu) anebo Černého pátku, který u nás letos proběhne 24. listopadu.

Rada č. 2: I staré může vypadat jako nové

Velké oblibě se v posledních letech těší i bazarový nábytek anebo bytové doplňky z tzv. „druhé ruky“. Ačkoli jde již o používané věci, pokud budete mít štěstí, můžete narazit na trendy kousky, které dodají vašemu bydlení originální nádech a punc luxusu. Pokud jste navíc alespoň trošku manuálně zruční anebo vás baví rukodělné činnosti, spoustu věcí a doplňků do bytu si můžete vyrobit či ušít sami s minimálními náklady.

Rada č. 3: Nebojte se půjček

Kromě klasických hypoték anebo úvěrů ze stavebních spořitelen se těší velké oblibě i rychlé půjčky ihned na účet od nebankovních institucí. Ty vynikají nejen benevolentními podmínkami pro získání finanční injekce, ale i rychlostí, s jakou můžete peníze na rekonstrukci či vybavení získat. Jestliže vás tedy odmítnou v bance, neházejte flintu do žita a zkuste své štěstí u některé z nebankovních společností.  Díky rychlým půjčkám bez doložení příjmu se nemusíte zdržovat papírováním ani byrokracií. Jednoduše o půjčku online zažádáte, a pokud vám ji společnost schválí, peníze se na vašem účtu objeví během několika dnů.

Rada č. 4: Řadu prací zvládnete realizovat svépomocí

Je úplně jedno, jestli se rozhodnete pro položení nové plovoucí podlahy anebo převlečete místnost do nového kabátu díky výmalbě. Spoustu prací dokážete realizovat sami a bez odborné pomoci. To se samozřejmě netýká vody, topení anebo elektroinstalace či zedničiny. Na pokládku plovoucí podlahy anebo výmalbu stěn už odborníky zvát nemusíte. Na internetu, ale i v oblíbených hobby shopech a marketech se totiž dočkáte celé řady návodů, jak tyhle práce realizovat svépomocí a téměř zadarmo. Tak co, ještě pořád vás odrazuje hrozba finančně nákladné rekonstrukce?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články