Přírodní zahradnické substráty, které nezatěžují zeminu

V dnešní době je stále větší hit zajímat se o přírodní a ekologické produkty a jít vstříc přírodě. Není tomu jinak ani v oblasti zahradnictví a pěstitelství. Stále více pěstitelů se přiklání k přírodním hnojivům a organickým kompostům.  Prodejci těchto směsí se snaží vyjít zákazníkům vstříc a nabídku mají opravdu širokou.

Zahradnický substrát bez chemikálií

Vlastnoručně vypěstovaná zeleň bez přidání chemických látek a přísad, je sen každého zahrádkáře. Vyberte si i vy přírodní a ekologický zahradnický substrát. Na trhu je k dostání hned několik variant:

  • Univerzální substrát – vhodný prakticky k jakémukoliv použití.
  • Trávníkový substrát – převážně se používá na výsadbu trávy. Uplatnění najde však také při pěstování květin a zeleniny. Nepohrdnou jím ani keře a dřeviny na vaší zahradě.
  • Míchaný substrát – pokud máte speciální požadavky, zahradníci vám jsou schopni namíchat směs přímo na míru dle vašich požadavků.

Kompost – nejlepší přírodní hnojivo

Organický kompost výrazně přispívá k úpravě nežádoucí reakce půdy. Dodává půdě potřebné živiny a rozložitelné látky. Jeho využití je velmi široké. Kompost je tvořen především zbytky rostlin a plevelu. Přidává se do něj také popel dřevin, který je velmi prospěšný. Vyplatí se, když si kompost koupíte. Zahradnictví s vlastní kompostárnou vám zaručí, že obsahuje přesně to, co do něj patří. Ne zbytky jídel a jiné těžce nebo vůbec rozložitelné látky.

Proč mulčovací štěpka, a ne obyčejné dřeviny?

Mulčovací štěpka je přírodní produkt.  Má podobné využití jako mulčovací kůra, ale vaše zahrada vám za ni poděkuje daleko více. Štěpka podporuje růst rostlin a vaše pěstitelské výtvory ochrání před chladem či teplem. Při dostatečném pokrytí zeminy brání jejímu vysychání a udrží vláhu. Dokonce dokáže zabránit růstu nežádoucího plevele a vy se tak o své rostliny nemusíte starat každý den.

Zahradnictví myslí na vaše přání a potřeby. Uvědomují si, že existují pěstitelé malí i velcí. Proto se snaží své výrobky prodávat v pytlích několika velikostí. Ke svým substrátům a hnojivům přidávají kupujícím i užitečné rady a tipy. Někteří zajišťují dopravu až na váš pozemek.

Podobné články