Protipožární dveře zvyšují bezpečnost bytu

Zdraví by pro vás mělo být to nejdůležitější, co máte, protože za peníze si ho nekoupíte. Bohužel, rizika číhají takřka ze všech stran, a potom se ve večerních zprávách objevují smutné příběhy, jak uhořel jeden muž v bytě kvůli ohni, jenž se rozšířil od souseda. Pokud tedy chcete minimalizovat veškeré faktory, které by vás mohly ohrozit na životě, začněte u vstupních dveří.

Požár nemusí nutně vypuknout přímo ve vašem bytě, ale může se rozšířit do vašeho obydlí od sousedů, a proto se z tohoto hlediska vyplatí investovat do protipožárních ocelových dveří, na které se v následujících řádcích zaměříme.

Protipožární dveře odolají plamenům

Samotný název napovídá, že protipožární dveře efektivně odolají plamenům šířícím se chodbami. Obrovskou výhodou je, když protipožární ocelové dveře nepropustí ani kouř do vašeho bytu, a tak se nemusíte obávat toho, že byste se udusili. Stačí pouze vyčkat na přivolanou pomoc, která vás z bytu dostane.

Výroba protipožárních dveří je poměrně náročná, ovšem výsledkem je bezpečnostní prvek, jenž dokáže zachránit nespočetné množství životů. Používají se pouze špičkové a hlavně nehořlavé materiály.

Bezpečnostní dveře mají speciální zárubně

Při instalaci protipožárních dveří se zároveň mění i zárubně, neboť je nezbytné zasadit požární ocelové dveře do zárubní, přes které nepronikne ani oheň, ani nebezpečný kouř. Zřejmě vás potěší, že požární dveře se dají namontovat do jakéhokoliv domu či bytu. Obávat se nemusíte ani toho, že budou působit nevzhledně, protože výrobci v současné době nabízí širokou paletu designů.

Jestliže hledáte specialistu, který se na daném trhu pohybuje už spoustu let, doporučujeme obrátit se na společnost BB-Kovo. Zabývá se výrobou ocelových dveří, požárních dveří, ocelových vrat, prosklených dveří a podobně.

Podobné články