Topná sezóna je v plném proudu. S plynovým kotlem Junkers ušetříte za vytápění

Před několika týdny pozvolna odstartovala topná sezóna. V současné době však rtuť venkovního teploměru klesá k bodu mrazu, a tím pádem jsou kotle nepřetržitě v provozu. Pokud však nedisponuje váš rodinný dům efektivním vytápěcím systémem, projeví se to negativně hlavně na faktuře za plyn.

Obecně je zemní plyn označován za velice drahý způsob vytápění, přitom opak je pravdou. Jestliže se vybavíte moderním plynovým kotlem, ušetříte hlavně během topné sezóny tisíce korun, což se určitě vyplatí. V následujících řádcích vám představíme plynové kotle populární značky Junkers, které mají na trhu přední postavení.

Plyn nemusí být nutně drahý způsob vytápění

S plynovým kotlem je, bohužel, spjata celá řada negativních věcí. Spousta spotřebitelů se domnívá, že se jedná o vysoce nákladný způsob vytápění, přitom opak je pravdou. Samozřejmě pokud stále vlastníte starý model, nemáte vyměněná okna ani zateplenou obálku domu, tak se není čemu divit, že během roku protopíte majlant. Jakmile však zkombinujete správné zateplení nemovitosti s moderním plynovým kotlem, dosáhnete úspory. A konečně se přestanete bát ročního vyúčtování za plyn.

Jak plynový kotel vybrat, abyste neprohloupili?

Pokud jste se tedy rozhodli vyměnit neefektivní zařízení, při výběru byste měli zohlednit hned několik faktorů. V první řadě je velice důležitý výkon, jenž by měl být zvolen dle toho, jak velkou plochu plánujete vytápět. Stejně tak je při volbě výkonu nezbytné zohlednit tepelné ztráty. Internet naštěstí nabízí celou řadu kalkulaček, skrze které snadno vypočítáte, jak výkonný kotel byste měli zakoupit.

Stejně tak nesmíte zapomenout na účinnost, přičemž minimální účinnost moderního kotle by měla být 80 %. Pamatujte však na to, že čím je účinnost vyšší, tím je vytápění ekologičtější i ekonomičtější.

Zároveň byste neměli pominout design. Přestože se kondenzační či konvenční kotle většinou nachází v technických místnostech, i tak by neměly kazit dojem.

Plynové kotle od tradičního výrobce

Současný trh nabízí konvenční a kondenzační kotle od různých výrobců, přičemž jednotlivé modely se liší nejen svými vlastnostmi, ale také cenou. Sáhnout po nejlevnějším řešení není zrovna ideální, ohled berte především na kvalitu a spolehlivost, což mohou nabídnout hlavně kotle Junkers. První kotel dané značky spatřil světlo světa už před sto lety, a tak vsadíte na opravdu dlouholetou tradici.

Kompletní nabídku kotlů značky Junkers najdete přímo na webové stránce Topenivodaplyn.cz. Podívejte se například na kompaktní model CERACLASS, který nabízí maximální výkon a současně má minimální požadavky na prostor. Pokud si nevíte s výběrem rady, klidně oslovte skrze uvedenou webovou stránku vyškolené pracovníky, kteří vám pomohou najít vhodný kotel.

Podobné články