Využívejte v domácnosti přesnějšího směšování vody díky specializovaným ventilům

Směšovací ventily jsou sice velice jednoduchou součástkou, ale zároveň jsou také i naprostým základem pro kvalitní práci s vodou jak v topném, tak i klasickém vodovodním systému. Pokud z nějakého důvodu směšování nefunguje, jak má, tak je okamžitě celková manipulace s vodou mnohem složitější.

V krajních případech se navíc může podepsat špatné nastavení nebo funkce ventilů i na vysokých výdajích, nebo špatné funkci automatizovaných, kupříkladu topných systémů. A to je jen část důvodů, proč byste měli směšovací ventily používat jen ve špičkové kvalitě.

Jednoduchá funkce, bez které to ale nejde

Ve své zásadě je funkce směšovacích ventilů extrémně jednoduchá. Ve své základní verzi mají ventily dva vstupy a jeden výstup. Na jednom vstupu je studená a na druhém teplá vody, přičemž z výstupu vám už ale vytéká voda smíšená. V tomto ohledu jsou směšovací ventily extrémně důležité, protože nám umožňují pracovat se smíšením vody ještě mnohem dříve, než k tomu dojde u koncového bodu celého systému, kupříkladu baterie.

Míchejte efektivně vodu již u zdroje

Především u některých starších systémů se opravdu extrémně vyplácí míchat vodu přímo u zdroje. Při cestě na větší vzdálenosti ve větších nemovitostech totiž může voda jednoduše ztrácet původní teplotu, což ztěžuje také výsledné směšování. Zajímavou specialitou tak může být směšovací ventil ke kotli, který umožňuje opravdu dobře směšovat vodu přímo u zdroje, tedy právě u kotle, který vytápí zdroj teplé vody.

Problémem už dávno není automatizace

Automatizace je všude kolem nás a umožňuje nám efektivnější a klidněji řídit naše potřeby i celý život. Pochopitelně tak došla už před dlouhou dobou automatizace i do topných systémů a inženýrských sítí, které potkáváme ve všech nemovitostech. U mechanické součástky, jakou jsou směšovací ventily může být řešením směšovací ventil se servopohonem. Víceméně se jedná o naprosto stejnou součástku, která je ale rozšířena o servopohon. Ten na základě různých signálů a impulzů může udělat to, že dokáže manipulovat s přednastavenými hodnotami ventilu podle potřeb.

Podobné články