Na zimních v létě nejezdím – letní pneumatiky rozhodně nejsou přepych

Všiml jsem si nešvaru, který se v poslední době rozmohl – jezdit celoročně na zimních pneumatikách. Ne na univerzálních, ale skutečně na zimních. Kamarádi kolem, známí, rodina, dokonce firma kde pracuji… Každý se snaží ušetřit na nákupu letní sady pneumatik i na přezouvání. Ale je to chyba. Letní pneumatiky jsou nutnost.

Nepřezout na letní vás vyjde draze

Zákon sice nezakazuje jezdit celoročně na zimních, v létě vám však tyto pneumatiky neposkytnou správné jízdné vlastnosti, ochranu před aquaplaningem, vhodnou brzdní dráhu, a rovněž budete mít vyšší spotřebu pohonných hmot.

Kdy přezout na letní?

Obvykle je vhodné na letní pneu přezout na začátku dubna. Pokud jezdíte třeba na chalupu na Šumavu, do Krkonoš či do Beskyd, možná s tím počkejte až na začátek května. Sníh nás letos překvapil i v době již pokročilého jara. Pokud jste ještě nepřezuli a chystáte se pořídit si nové letní pneumatiky, pojďte se podívat na osvědčené modely, které mohu i z osobních zkušeností doporučit.

Letní pneumatiky Barum Brillantis 2

Barum Brillantis 2 – to jsou pneumatiky na léto, které skutečně vydrží. Jejich dlouhou životnost jsem si osobně odzkoušel. Výrobce slibuje vyšší bezpečnost v kritických situacích. Mohu potvrdit, že pokud jde o krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce i bezpečnost při aquaplaningu, výrobce nelhal. A co mne skutečně mile překvapilo, je nízká hlučnost těchto pneumatik. Je příjemné slyšet se v autě se spolujezdcem a nemuset jezdit s rádiem na plné pecky.

Letní pneumatiky Continental ContiEcoContact3

Pneumatiky na léto Continental ContiEcoContact3 mají skvělé jízdné vlastnosti na suchu i na mokru – opět osobně vyzkoušeno. Jsou tiché a hlavně úsporné. Protože snížení spotřeby paliva si po jejich přezutí určitě všimnete.

TIP: Oba modely pneumatik lze za dobrou cenu pořídit u BestDrive.

A proč nezkusit kompromis v podobě univerzálních pneumatik?

Univerzální pneumatiky jsou stále pouhým kompromisem. Stoprocentně bezpečně na nich nebudete jezdit ani v létě, ani v zimě. Ale ani úsporně. A že nemusíte kupovat dvě sady pneumatik? To sice ne, ale měnit za nové je budete častěji, takže ve výsledku neušetříte ani z tohoto hlediska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články